Günün Tarihi:26 Ekim 2020

Küçük yazarlara özel kutlama


Geyve Ali Fuat Paşa İlkokulu 4-B sınıfı öğrencilerinin öğretmenleri İbrahim Yıldırım’ın öncülüğünde yazdığı “Anne Ben Tokum” isimli kitap büyük beğeni gördü.

Yaşam becerileri

Yayınladıkları kitabı İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a hediye eden öğrenciler yemek üzerine olan çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Milli Eğitim Bakanlığının 2023 Vizyon Belgesi kapsamında sınıf içinde yaşam atölyesi oluşturan Ali Fuat Paşa İlkokulu öğrencileri el becerileri, robotik kodlama, zeka oyunları ve yaşam becerilerine yönelik etkinlikler yapıyorlar.

Yemek yapma

Öğrencilerin sınıf ortamında destek almaksızın yaptığı yemeklerin tariflerinin yer aldığı “Anne Ben Tokum” isimli kitap bu alanda bir ilk olma özelliği taşıyor. Yeni neslin yemek yapma konusundaki eksikliğinin fazla olduğu günümüzde ilkokul çağındaki öğrencilerin yemek yapmayı öğrenmesi hatta bunu daha ileriye götürerek bir kitap halinde yayınlaması büyük dikkat çekiyor.

 

Küçük yaşta

Tasarım beceri atölyelerinin çocuklarımızın gelişiminde çok faydalı olduğuna vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ayakları üzerinde durmasını küçük yaştan itibaren öğrenmeye başlayan Ali Fuat Paşa İlkokulunun öğrencilerini tebrik ederken, onlara bu yolda iyi rehberlik yapan sınıf öğretmeni İbrahim Yıldırım’ı ve okul yöneticilerini de ayrı ayrı kutladı.

Beceri atölyeleri

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, fırsat verildiğinde çocuklarımızın neler yapabileceklerine en iyi örneklerden birinin Ali Fuat Paşa İlkokulu öğrencileri olduğunu belirterek, tüm okullarımızda tasarım beceri atölyeleri kurulmasıyla ilgili çalışmaların ikinci dönemde de aralıksız olarak devam ettiğini ifade etti.

7 Şubat 2020 , Cuma Bu haber toplam 354 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU