Günün Tarihi:8 Nisan 2020

Söğütlü’ye eğitim yatırımı


Sakarya’da hayırsever iş insanları tarafından hizmete sunulan iki sınıfın açılışı yapıldı.

İmam Hatip Lisesi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 2023 vizyonu çerçevesinde iş insanları tarafından Söğütlü’de iki yeni sınıf daha hizmete sunuldu. Milli Eğitim Bakanlığının Tasarım Beceri Atölyeleri yaptırılması kapsamında Seher Mensucat A.Ş tarafından Söğütlü Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne drama, hitabet ve diksiyon sınıfı yapıldı.

 

Küçük Söğütlü İlkokulu

Hizmete sunulan ve açılışı yapılan 2 sınıftan biri olan Küçük Söğütlü İlkokulu 1-A sınıfının tefrişatı Oğuzhan Plastik ve Kalıp Sanayi Ltd. şirketi tarafından yaptırıldı. Sınıfların açılışına Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı, Seher Mensucat A.Ş. için Mustafa Tunç, Oğuzhan Plastik Kalıp San. ve Ltd. Şirketi için Semih Güngör, okul öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

 

En güzel örnek

Açılışta konuşan hayırsever Semin Güngör, “Çalışanımız Fatma Çakır, mahallemizdeki ilk okulumuzda beceri tasarım sınıfımız yok, öğrencilerimizin ve velilerimizin de isteği var dedi. Bizlerde çocuklarımızın geleceği için bu işe karar verdik. Biz çalışanlarımızla büyük bir aileyiz. Birbirimize muhabbetle sarılmamız lazım. Bunun en güzel örneği işyerimizde sergileniyor. Eğitim, şehrimiz ve ilçemize katkılarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Beceri tasarım  sınıfının düzenlenmesini  isteyen başta kızımın ve diğer arkadaşlarıma teşekkür ederken, geleceğe bırakacak olduğumuz eser için gurur duyuyoruz” dedi. 

 

Özel mektuplar

Kaymakam Çiçekli’de, Semih Güngör’e eğitimi olan desteği için teşekkür etti. Sınıf Öğrencileri tarafından iş  insanı Semih Güngör’e elleriyle hazırladıkları özel mektuplarda açılış sonrası temsil edildi.

8 Şubat 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 5926 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU