Günün Tarihi:26 Mayıs 2020

Otomotivde nitelikli eleman yetiştirilecek


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde gerçekleştirilen protokol ile motorlu araçlar teknolojisi alanında nitelikli elemanlar yetiştirilmesi, öğrencilerin sektöre kolay adaptasyonu amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında otomotiv sektörüne yönelik stajyer kazandırma çalışmaları devam ediyor.

Plaket taktimi

SATSO bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu Otomotiv ve Yedek Parça Ticareti ile iştigal eden üyelerin oluşturduğu 21. Meslek Komitesi üyeleri, projede yer alan firmalara ziyaretlerde bulundu. Ziyaret çerçevesinde SATSO 21. Meslek Komitesi Başkanı Taner Belge, Başkan Yardımcısı Mustafa Buruşoğlu ve SATSO Motorlu Araçlar Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fatih Şumnulu, projede iş ortağı olan Akgün Otomotiv, Otokur Otomotiv ve Tek Otomotiv firmalarına teşekkür ziyareti gerçekleştirerek, firma temsilcilerine plaket takdiminde bulundu.

Tecrübeli eleman

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Akgün Otomotiv Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Süleyman Akgün, projenin sektörel anlamda birçok fayda sağlayacağını belirterek, “Proje kapsamında otomotiv bakım ve servislerimizde staj gören öğrencilerimizden oldukça memnunuz. Sektörümüzün en büyük ihtiyaçlarının başında nitelikli ve tecrübeli eleman gelmektedir. Gerçekleşen ve paydaşı olduğumuz bu proje ile öğrencilerin hem sektöre adaptasyonu başarılı oluyor, hem de en son teknolojik gelişmeleri yerinde takip edebiliyorlar. Sektörümüzün her zaman daha fazla nitelikli elemana ihtiyacı var. Bu gibi projelerle umuyoruz ki, tüm öğrencilerimiz tecrübeli bir şekilde okullarından mezun olup iş hayatına sorunsuz bir şekilde atılacaktır” dedi.

Sorunu aştık

Otokur Otomotiv yetkilisi ise, “ Projenin otomotiv servislerinde kalifiye ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaya destek olacağını umuyoruz. Bizler Otokur Otomotiv olarak servislerimizde kalifiye eleman sorununu proje sayesinde aştık. Daha önceki yıllarda bünyemizde staj görmüş 12 öğrencimizi firmamızda istihdam ettik ve çalışmaya da devam ediyorlar. Sektörümüze fayda sağlayacak bu projeye destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Projelere ihtiyaç var

Tek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Tek, “ Proje ihtiyaçlara cevap veren ve birçok fayda sunan bir projedir. Öğrencilerimizin servisimizde gerçekleştirdikleri staj boyunca bu işe daha da adapte olmalarını ve son teknolojik gelişmelerden haberdar olarak öğrenmelerini sağlıyoruz ki kendileri de bizlere çok katkı sağlıyorlar. Öğrencilerimizin tam nitelik kazanmış bir durumda mezun olması için elimizden geleni yapacağız. Bu gibi projelere her zaman ihtiyaç var ve bizler de destek vermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İş hayatına hazırlıyoruz

Ziyaretler hakkında görüşlerini dile getiren SATSO 21. Meslek Komitesi Başkanı Taner Belge, “Bugün nitelikli istihdam projemizde paydaşımız olan firmalarımıza ziyaretler gerçekleştirdik ve destekleri neticesinde her firmamıza plaket takdim ettik. Sektörümüzün yıllardan beri en büyük ihtiyaçlarının başında gelen nitelikli eleman ihtiyacına yönelik olan bu projeden tüm firmalarımız çok memnun. Firmalarımızın bu konularda iş birliği ve tecrübesi de hem bizler için hem de stajlarının gerçekleştiren öğrenciler için çok büyük bir şans. Proje kapsamında stajlarını gerçekleştiren öğrencilerimizin bu sürede edindikleri tecrübe ile iş hayatına daha hazır ve bilgili olarak başlayacağını öngörüyoruz. Sektöre katkı sağlayacak geleceği parlak gençlerimizin yetişmesi için gayret ediyoruz. İşbirlikleri ile projemize destek sağlayan tüm firma temsilcilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

8 Şubat 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 290 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU