Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Uzmanlar üniversitelilerle buluştu


Hendek Meslek Yüksek Okulu’nda (MYO) 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı bahar yarıyılı dolayısıyla ilk ders etkinlikleri farklı sektörlerden uzmanların katılımıyla gerçekleştirildi.

Muhasebe anlatıldı

Hendek MYO’da Muhasebe, Mali İşler ve Denetim alanlarında başarılı ve çözüm odaklı mesleki faaliyetleri ile tanınan Mali Müşavir  Hamdi Özkılınç, Sosyal programlardaki öğrencilere muhasebe ve denetim mesleğinde yaşanan gelişmeleri, meslek hayatı boyunca karşılaştığı dikkat çekici olaylarla örnekleyerek anlattı ve bu gelişmeler doğrultusunda pek çok üniversite mezununun arasından sıyrılıp farklılaşabilmenin yolunun, sürekli araştırma, gelişme, bilgiyi kullanarak hızla çözüm üretebilme becerilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

İletişimi geliştirin

KFS İnsan Kaynakları Müdürü Kamil Çizer iş dünyasında işletmelerin farklı departmanlarında farklı pozisyonlarda işe alınacak personelde hangi bilgi, beceri ve kişisel özelliklerin arandığını, mülakatlarda dikkat edilen konuları 30 yılı aşkın meslek hayatından örnek olaylarla anlatırken öğrencilere iş hayatında başarılı olabilmeleri için iletişim becerilerini geliştirmeleri doğru belirlenmiş kariyer hedeflerine ulaşmaları için kendilerini sürekli geliştirmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Değişim ve gelişim

Hendek Şehir Planlamacısı ve Harita Mühendisi Dr. Metin Güngör, Meslek Yüksekokulu sıralarından başlayan başarı öyküsünü ve sektöre yönelik gelişmeleri, iş hayatına ilişkin tecrübelerini paylaşırken öğrencilere sektörde kendilerini sahip olacakları diplomalarla değil değişim ve gelişime ayak uydurma becerisiyle farklılaşabileceklerine vurgu yaptı.

Fırsata dönüştürmek

Son olarak 2004 yılı inşaat programı mezunlarımızdan İlyas Dadaşoğlu,  inşaat sektöründe yaşanan gelişmeleri kendi kariyerleri açısından nasıl fırsata dönüştürebilecekleri konusunda kendi tecrübeleri ile örnekleyerek tavsiyelerde bulundu.

10 Şubat 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 380 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU