Günün Tarihi:24 Eylül 2020

Jandarmada avcı eğitimi


Jandarma personeline Kara Avcılığı Kanunu ve biyokaçakçılık eğitimi verildi

90 Jandarma

Tarım ve Orman Bakanlığı 1. Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürlüğü tarafından,  İl Jandarma Alay Komutanlığı iş birliğiyle ilçelerdeki jandarma personeline yönelik Kara Avcılığı Kanunu Avcılık ve Yaban Hayatı ile biyokaçakçılıkla ilgili eğitimlere 90 rütbeli jandarma personeli katıldı.

 

Yasak avlanma

Orman Şube Müdürlüğü görevlilerince jandarma personeline, "4915 Sayılı kara Avcılığı Kanunu ile Biyokaçakcılık" konularındaki sorumluluklarına ait bilgi aktarıldı.Eğitimde, av ve yaban hayvanlarının korunması, koruma alanları, avlanma izni, avlanma belgesi, izinsiz veya yasak yerlerde avlanma ve cezalar, avcılıkla ilgili suç ve kabahatlerin takibi, koruma altında olan ve avına izin verilmeyen hayvanlar,  av günleri, avda kullanılması yasak olan araç gereçler, avlanma limitleri gibi konular anlatıldı.Sorumluluk sahalarında gerçekleştirilecek koruma kontrol faaliyetlerine ilişkin iş birliği planlamalarının ardından eğitimler sona erdi. 

12 Şubat 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 1157 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU