Günün Tarihi:5 Aralık 2021

Hayvan üreticileri dikkat!


Kaynarca Şeyhtımarı Mahallesi’nde hayvan yetiştiriciliği yapan üreticilere yönelik Ziraat Odası Başkanlığı tarafından ‘Hayvan besleme ve hastalıkları’ semineri düzenlendi.

Hayvan doğru beslenmeli

Kaynarca Ziraat Odası tarafından düzenlenen seminerde konuşan Uludağ Üniversitesi'nden Yar. Doç. Dr. Çağdaş Kara, büyükbaş hayvanlarda verimi artırmanın doğru beslemeyle mümkün olduğunu vurgulayarak, "Doğru rasyonla hayvanlarımızı dengeli beslediğimizde hem hastalıklara karşı önlem almış olur, hayvanların bağışıklık sistemini güçlendiririz hem de yüksek et ve süt verimi elde ederiz" dedi. Öğretim Üyesi Çağdaş Kara, ülkede ve ilçede sık görülen hastalıklarla mücadele konusunda da ayrıntılı bilgi verdi.

Hastalıklar anlatıldı

Kaynarca Ziraat Odası Başkanı İbrahim Çakar, hayvan üreticilerinden talep gelmesi durumunda benzer seminerlere devam edeceklerini belirterek, "Bu akşam Şeyhtımarı Mahallemizdeki üreticilerimizin talebi üzerine hayvan besleme ve hastalıklarıyla ilgili bilgilendirme seminerini gerçekleştirdik. Konuyla ilgili bilgi veren Veteriner Hekim Çağdaş Kara hocamıza vermiş olduğu bilgilerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

 

13 Şubat 2020 , Perşembe Bu haber toplam 520 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU