Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Kaymakam öğretmenleri ağırladı


Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen “Tecrübeyle Buluşma” programında Kaymakam Bekir Dınkırcı ile Arifiye’de göreve başlayan farklı branşlardan 18 öğretmen bir araya geldi.

Büyük rol

Düzenlenen programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sabri Mercan, emekli öğretmen Mustafa Tahsin Güvendi ve göreve yeni başlayan farklı branşlardan 18 öğretmen katıldı. Aday öğretmenlere tecrübelerini aktaran Bekir Dınkırcı,  öğretmenlik mesleğinin kutsal bir meslek olduğunu, gelecek nesillerin yetişmesinde öğretmenlerin büyük bir rol oynadığını ifade etti.

Severek işinizi yapın

Öğretmenlere büyük sorumluluk düştüğünü belirten Kaymakam Dınkırcı, öğretmenlerin görevi süresince öğrencilerin hayatına dokunacak onları etkileyecek metotlar ve yöntemler bulması gerektiğini, çocukların ve yarınlarımızı emanet alan öğretmenlerin mesleklerini mutlaka severek yapmaları ve en yüksek düzeyde ciddiye almaları gerektiğini vurguladı.

Vatan sevgisi

Dınkırcı, öğretmenlerin hayat boyu kendilerini yetiştirmeleri ve geliştirmelerinin önemine değinerek bilginin yanı sıra değerlerimizin, tarihimizin ve vatan sevgisinin gençlere aşılanmasının gerektiğini ifade etti.  Arfiye KaymakamıDınkırcı, öğrencilerin dokunsal, görsel ve işitsel zeka analizlerinin yapılmasını ve buna göre sentez yapılarak öğrencileri yetenekleri doğrultusunda  yönlendirmenin önemine değindi.

Koordinasyon

 Her zaman öğrenci öğretmen, veli koordinasyonun yapılması gerektiğinin altını çizen Dırdıncı, kitap okuma alışkanlığı ve hızlı okuma teknikleri konularında öğretmenlerin kendilerini yetiştirmelerini ve gerekli konularda tecrübeli olunması gerektiğini belirtti.

16 Şubat 2020 , Pazar Bu haber toplam 10388 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU