Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Trafik bilincini aşıladılar


Sakarya Uğur Okullarında öğrencilere, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde ‘Çocuklar için Trafik Eğitimi’ projesi kapsamında trafik eğitimi verildi.

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büroda görevli polis memuru Murat Ünal tarafından Uğur Okulları Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sunumda, güvenli servis yolculuğu, kask kullanımı, trafikte saygılı ve sabırlı olmanın önemi, emniyet kemerinin önemi, yolda yürürken ve araçta seyir halinde telefon kullanımı, trafik kurallarına uymanın birey ve toplum hayatına etkileri, trafik kurallarının etkin bir şekilde uygulanması, yaya önceliği trafik bilinci, taşıtlara binerken, taşıtlardan inerken ve taşıtlarda yolculuk ederken dikkat edilmesi gereken kurallar anlatıldı.

Bilinçli nesiller

Eğitim hakkında açıklama yapan Uğur Okulları Kurucu Müdürü Yavuz Müftüoğlu, “Çocuklarımıza yönelik karayolu trafik güvenliği eğitimi, kendilerini kazalardan korumaya ve karayolu çevresini kullanan ve düzene sokan yetişkin yaşamını hazırlamaya yönelik olması gerekmektedir. Trafik eğitimleri sayesinde trafik kurallarına duyarlı ve bu kuralların uygulamaya geçirilmesinde bilinçli yeni nesiller yetiştirilmektedir. Gündelik hayatımızın akışını belirleyen trafik gibi önemli bir konuda güzel bir sunum yapan Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü personellerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

16 Şubat 2020 , Pazar Bu haber toplam 10648 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU