Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

‘Tarım ve sanayide kalkınacağız’


Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Ender Serbes ve yönetimi, Sakarya Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ziyaret ederek, ilimizin tarım ve sanayi potansiyeli masaya yatırdı.

Büyümek

Ziyarette Başkan Ender Serbes’e, Seçim ve Hukuk İşleri Başkanı Ayhan Sefer Üstün, Parti Yönetim Kurulu üyesi Nuray Sağıroğlu, Uğur Kanat ve Fatih Küçük eşlik etti. Gelecek Partisi’nin tarıma büyük önem verdiğine işaret eden Üstün, Sakarya’nın hem sanayi hem de tarımla büyüyebilen yapısının olduğunu kaydetti.

Tarlaları ekemiyorlar

Son yıllardaki yanlış tarım politikaları yüzünden çiftçilerin tarlalarını ekemez hale geldiğini kaydeden İl Başkanı Serbes, “Bu politikalardan elbette Sakarya çiftçisi ve üreticisi de etkileniyor. Üreticilerimizin maliyeti astronomik oranda arttı. Üreticimiz çaresizlik içinde kalıcı ve etkin tarım politikalarının yürülüğe girmesini bekliyor. Parti olarak hedefimiz sorun yaşayan çiftçilerimiz ile aynı masada birlikte çalışarak kalıcı yöntemler ve çözümler oluşturmak olacaktır” dedi.

Toprakları koruyacağız

Ana hedeflerinden birisi çiftçimizin üretim maliyetlerini düşürmektir diyen Serbes, “Yem, gübre, tohum, mazot ve diğer girdiler çiftçimizin tarlasını ekip kâr edebileceği oranlara getirilecektir. Tabi tüm bunları gerçekleştirirken, tarım topraklarını da koruma eğiliminde olacağız. Sanayi gelişirken, birinci sınıf tarım topraklarını da koruyacağız. Gelecek Partisi, her şehrin potansiyel dinamiklerini göz önünde bulunduran bir çizgide olacaktır” dedi. 

Olmazsa olmaz

Gelecek Partisi heyetine ziyaretlerinden ötürü teşekkür eden Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş ise, tarıma tüm kesimlerin önem vermesi gerektiğini belirterek, “Tarım olmazsa olmazımızdır. Tüm dünya bunun farkında. Tarım toprakları dünyada ve Türkiye’de hızla azalıyor, çeşitli nedenlerden dolayı yok oluyor. Daha fazla çalışma, daha fazla tarım politikalarına ihtiyaç var” dedi.  

17 Şubat 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 290 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU