Günün Tarihi:26 Ekim 2021

Kaymakamdan başarılı eğitim ziyaretleri


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Milli Egemenlik İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Heyet eşlik etti

Ziyaret esnasında Kaymakam Bekir Dınkırcı’yaArifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu,  İlçe Emniyet Müdür V. Osman Gündüz, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özer ve  Hanlı Sakarya Mahalle Muhtarı Yüksel Toru  eşlik etti.

Öğrencilere tavsiye

Milli Egemenlik İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden Dınkırcı ve beraberindeki heyet sınıfları gezerek öğrencilere başarılar diledi. Öğrencilere planlı ve programlı bir şekilde ders çalışmalarını belirten Dınkırcı, süt ve süt ürünlerinin faydaları ile diş sağlığının öneminden bahsederek öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Görüş ve talepler

Milli Egemenlik İlk ve Ortaokulu’nun idareci ve öğretmenleri ile bir araya gelen Bekir Dınkırcı, öğretmenlerin görüş ve taleplerini dinleyerek onlarla sohbet etti. Okullardaki başarının artması için idareci ve öğretmenler ile tanışmaya önem verdiklerini belirten Dınkırcı, görevlilerle istişare yaparak çözüm odaklı çalışmalar yapılmasını dile getirdi.

Koordine halinde

Eğitim- öğretime dair konuların önemine değinen Dınkırcı, idareci, öğretmen, veli, öğrenci koordinasyonunun artan oranlı devam ettirilmesi, liselere giriş sınavı nedeniyle 8. Sınıf öğrencilerine yönelik rehberlik hizmetlerinin arttırılması, kariyer günleri planlanması, proje tabanlı çalışmalar yapılması, ‘Arifiye Süt İçiyor’,  ‘Ağız ve Diş Sağlığı Projesi’, ‘Sağlıklı Beslenme’ Projelerinin hassasiyetle yürütülmesi, okul kantini ve okul servislerinde denetimlerinin yapılarak düzenli şekilde takip edilmesi ve öğrencilerin okula devamsızlıklarının yakından takip edilerek devamlılığın sağlanması konularında konunun paydaşları ile koordine halinde çalışılmasını istedi.

Okul öncesi eğitim

Çocuklarda %70’lik zeka kısmının 0-6 yaş arasında geliştiğini ifade eden Dınkırcı, çocukların işitsel, görsel ve dokunsal zekaya sahip olabilecekleri için eğitim esnasında bunun iyi analiz edilmesini istedi. Eğitim esnasında çocukların yeteneklerine dikkat edilmesini ve iyi analiz edilmesini dile getiren Dınkırcı, okul öncesi eğitim sürecinin çocuğun içinde var olan yeteneklerin gelişmesine fırsat verdiğini ifade ederek okul öncesi eğitimin önemini vurguladı.

Ön bilgi verildi

Kaymakam Bekir Dınkırcı yaptığı açıklamada, Milli Egemenlik İlk ve Ortaokulu öğrencilerine ve velilerine yönelik sosyal, ekonomik ve kültürel yönden destekleme projesi kapsamında yapılması gereken çalışmalar hakkında ön bilgi verdi. Bekir Dınkırcı ziyaret sonrası okul yetkililerine ve öğretmenlere çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Hanlı Mahallesi

Milli Egemenlik İlk ve Ortaokulu ziyareti sonrası Bekir Dınkırcı ve beraberindeki heyet Hanlı Sakarya Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Ziyaret kapsamında Hanlı Sakarya Mahalle Muhtarı Yüksel Toru  ve vatandaşlar mahalleleri ile ilgili talep istek ve önerilerde bulundu.

Sorunlar belirlendi

Mahalle sakinlerinin talep, istek ve şikayetlerini dikkate alan Dınkırcı, devletin imkânları dâhilinde istek ve talepleri yerine getirebilmek, sorunları çözüme kavuşturmak için çalışacaklarını ifade etti.

Çevresel faktörler

Arifiye ilçesinin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelinden bahsederek özellikle toprak tahlili, önleyici sağlık hizmetleri, eğitim, alternatif tarım ürünleri, modern sulama teknikleri, açık-yarı açık hayvancılık, silajlık mısır, damlama sulama sistemleri, meyve yetiştiriciliği, kivi yetiştiriciliği, ceviz yetiştiriciliği, süs bitkisi yetiştiriciliği alanlarında açıklama yapan Dınkırcı, çevresel faktörlerin önemine değindi.

Talep ve istekler

Dınkırcı, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve daire amirleri kurumları ile ilgili görev ve sorumluluk alanına giren konular hakkında vatandaşların talep ve isteklerini yerine getirmek için uğraşacaklarını belirtti. 

18 Şubat 2020 , Salı Bu haber toplam 343 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU