Günün Tarihi:22 Ocak 2021

Denetlenmeyen işyeri kalmayacak!


Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ülke genelinde başlattığı gıda denetimleri kapsamında ilimizde ilçelerde ve merkezde oluşturulan ekiplerce denetlenmeyen işletme kalmayacağı açıklandı.

Ürün bazlı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 81 ilde eş zamanlı olarak başlattığı gıda denetimleri kapsamında ilimizde tüm ilçelerde ekip oluşturuldu. İlçelerde oluşturulan ekiplerin yanı sıra İl Müdürlüğü tarafından oluşturulan takviye ekipler de sahada denetleme çalışmalarına başladı. Müdürlük yetkililerinden alınan bilgilere göre ürün bazlı denetimlerin 6 gün boyunca devam edeceği ve şüpheli ürünlerden alınan örneklerin incelenmek üzere laboratuara gönderileceği öğrenildi.

Açıklama yapıldı

Konu ile ilgili olarak Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü internet sitesinde yayınlanan açıklamada ise, “Bilindiği üzere, 5996 sayılı "Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu" gereği, gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması Bakanlığımız sorumluluğundadır. Ülkemizde gıda güvenirliliğine yönelik denetimler; Bakanlığımıza bağlı 81 İl Müdürlüğü ve illere bağlı yetkilendirilmiş İlçe Müdürlüklerinde çalışan kontrol görevlilerimizce yürütülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Süt ürünleri

Açıklamada bakanlığın 14.02.2020 tarihli yazısına istinaden 17-22.02.2020 tarihlerinde tüm ülkede ‘denetim seferberliği’ başlatıldığı belirtilerek, “Bu kapsamda ürün bazlı gıda kontrollerine ilimizde süt ve süt ürünleri üreten işletmeler ile takviye edici gıda üreten işletmelerin denetimi ile başlanmış olup, program dâhilinde denetimler 6 gün boyunca devam edecektir” denildi.

19 Şubat 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 342 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU