Günün Tarihi:28 Ekim 2020

Din görevlileri toplandı


Diyanet Sen Akyazı Şubesi 5. Bölge toplantısını din görevlilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirdi.

Özgürlük

Ev sahipliğini Diyanet Sen’in Akyazı Şube Başkanı ve aynı zamanda İl Başkan yardımcısı Metin Bakır yaptığı toplantıya Diyanet Sen Sakarya İl Başkanı Nihat Meraklı’da katıldı.  Din görevlilerinin katıldığı toplantıda konuşma yapan Şube Başkanı Bakır, “ Demokratik ve sosyal hukuk devleti olmanın en önemli göstergelerinden biri örgütlenme özgürlüğüdür. Çağımız örgütlü toplum çağıdır ve örgütlü toplumların sesi duyulmaktadır. Onun için hak verilmez alınır ve yine hak haklı olana değil, güçlü olana veriliyor deniliyor. Örgütlü topluluk sayıca az da olsalar örgütsüz çoğunluğa hükmediyor.”

Mutlak doğrular

Başkan Bakır, “Çağdaş demokrasi her şeyi devletten bekleme anlayışı yerine, hukuk dahilinde haklarını arayarak bilinçli örgütlenmeyi daha değişik if1ade ile sivil toplum örgütlerini kurmayı gerektiriyor. Bizler minber ve kürsülerden ‘Birlikten kuvvet doğar’ ‘Allah’ın Rahmeti cemaat üzerinedir’ ‘Allah’ın dinine birlikte sarılın ve ayrılığa düşmeyin’ şeklinde söylediğimiz mutlak doğruları önce biz yapmalıyız. Aksi halde yapmadıklarımızı neden söylüyoruz. İlahi sualine muhatap oluruz. Diyanet İşleri Başkanlığının varlığının ve din hizmetlerinin devlet eliyle verilip verilmemesinin tartışıldığı ortamda sessiz kalmamız doğru değildir.”

Sorunların çözümü

Metin Bakır, “Siyasi literatürümüzde meselelerinin çözümünde taşın altına elin sokulması gereğinden söz edilir. Başta kendi sorunlarımız olmak üzere ülke ve toplum sorunlarının çözümü için elimizi taşın altına birlikte koymamız lazım. Bu pasif değil aktif vatandaş olmak demektir. Burada bir gerçeğin altını birlikte çizelim. Ülke ve toplum sorunları ile ilgilenmeyen insan zararsız değil yararsız insandır. Biz Din görevlilerinin yararlı insanlar olduklarını ülkeyi ve milleti herkes gibi hatta daha çok sevdiklerini aydın ve önder olduklarını iddia ediyoruz” dedi. 

19 Şubat 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 263 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU