Günün Tarihi:1 Aralık 2020

Keleş ‘Yeniden merhaba’


CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş mazbatasını alarak yeni binada ‘Yeniden merhaba’ diyerek göreve başladı.

Mazbatayı aldı

Ecevit Keleş Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya 37. Olağan Genel Kurul’da 133 oy alarak 7 yıl sonra yeniden il başkanlığına seçildi. Keleş yönetimiyle birlikte dün önce  Sakarya Adliyesi’ndeki Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı, daha sonra CHP’nin yeni il binasında gelerek Erdoğan Isır’dan görevi devraldı.

Mührü aldı

Devir teslim töreninde CHP Grup Başkan Vekili ve Milletvekili Engin Özkoç yer almazken, Parti Meclisi Üyesi Ayça Taşkent, İl Başkan Adayı Reyhan Şahin, Kadın Kolları İl Başkanı Azize Çeroğlu ve partililer yerlerini aldı. Törende, kongrede aday olmasına rağmen seçimi kaybeden İl Başkanı Erdoğan Isır,  Ecevit Keleş’e “Partimizin namusu olan karar defterini ve mührünü veriyorum” diyerek görevi teslim etti.

Isır helallik istedi

Toplantının açılış konuşmasını yapan ve Grup Başkan Vekilinin selamını ileten Erdoğan Isır, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilçe ve il kongrelerinde  değişimin Sakarya’da başladığını net bir şekilde gösterdiğimize inanıyorum. Bu binanın  alımında, dizaynında emek verdiler. Bazı il yöneticilerimiz burada yattılar, burada kalktılar. Onlara ömür boyu borçluyum.  Çünkü  kendi evlerini yapar gibi bu binada uğraştılar. O arkadaşlar bana ve sizlere haklarını helal etsinler. Teşekkür ediyorum” dedi.

Mücadele bitmeyecek

Isır, “Kapalı spor Salonunda çarşaf liste ile kongre yapacağız demiştik. İktidar yürüyüşünün meşalesi mutlaka Sakarya’dan yanacak demiştik. Bizler bu meşalenin yandığına inanıyoruz.  Sizlerin de inandığını biliyoruz.  Benim koluma nasıl girdiyseniz ben de yarın sizlerle beraber  o sokaklarda şuan için üye olarak kollarınıza gireceğim.  Mücadele Cumhuriyet Halk Partisi’nde asla bitmeyecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün bize verdiği 6 oklu bayrağımızı Sakarya’ya dikeceğimize söz vermiştik, bu sözümüzden asla dönmeyeceğiz. Ben sizlerle beraber mücadele  etmeye devam edeceğim, söz veriyorum” diyerek partililere teşekkür etti.

Beraber yürüyeceğiz

Hayırlı olsun dileklerini ileten ısır, “Kongremizde  yeni bir il başkanı seçtik. Yeni bir yönetim seçtik. Sizlerden ricam  hiçbir üyemizi sonuna kadar yalnız bırakmayın.   Bende yeni il başkanımızın koluna gireceğim. Ne zaman benden  bir emri varsa her zaman bir telefonla kendisine yakınım. O yolu beraber yürüyeceğiz. Bu aileyi kimse bozamayacak. Hayırlı olsun diyor ve başkanımı kutluyorum” dedi.

Bayrak yarışıydı

Reyhan Şahin ise, “ Bunun bir bayrak devri olduğunu düşünüyorum. Burada devralınan yada devredilen Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkeleri değil. O ilkelere buradaki her üyenin gönülden bağlı olduğu inancım tamdır.  Bayrak yarışında da bu bayrağı bundan böyle taşıyacağınız için tebrik ediyor ve kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Yeniden merhaba

Sakarya’da yıllarca mücadele eden Cumhuriyet Halk Partilileri selamlayarak konuşmasına başlayan  yeni Başkan Ecevit Keleş, “ Heyecanlıyım. Yeniden merhaba demek istiyorum sizlere. Yeniden çıktığımız bu yolda  hiç ayrım yapmadan tüm üyelerimle birlikte sabah erkenden sahada olacağız. Bu mücadeleyi bu bayrağı yerine teslim etmeye çalışacağız. Hiçbir zaman arkadaşlıktan dostluktan şüphe duymadım. Bu partide kardeşçe sevgi saygı çerçevesi için de başaracağımıza inanıyorum.  Sizler ve hepimiz  elimizi biraz kanatacak ama elimizi biraz taşın altına koyarsak  emin olun Sakarya’da AK Partiyi kovalarız. Türkiye’den de kovalarız. Hep beraber yollarda olacağız. Daha çok gençle daha çok kadınla daha çok yürekli  insanlarla beraber olmak istiyoruz.  Yeniden merhaba” dedi.  

Yeni binanın açılışıyla ilgili açıklama yapan Keleş, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Grup Başkan Vekilimiz Engin Özkoç ile görüştükten sonra karar vereceğiz diye belirtti.

 İki yıl boyunca yaptığı hizmetlerden dolayı Erdoğan Isır’a teşekkür eden Ecevit Keleş teşekkür plaketi verdi.

 

22 Şubat 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 282 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU