Günün Tarihi:10 Ağustos 2020

Gürpınar güven tazeledi


İnşaat Mühendisleri Odası Sakarya Şubesi’nin hafta sonu gerçekleştirilen Genel Kurulu’nda seçime tek liste ile giren Hüsnü Gürpınar güven tazeleyerek 8nci dönem yeniden başkanlığa seçildi.

Genel kurul

İnşaat Mühendisleri Odası’nın Olağan Genel Kurulu hafta sonu gerçekleştirildi. Cumartesi günü konuşmaların yapıldığı genel kurulda Pazar günü de kurulan sandıklarla seçim gerçekleştirildi. Genel Kurul’un ilk günü oturumuna AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Devlet eski Bakanı Ersin Taranoğlu, SESOB Başkanı Hasan Alişan, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, SMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Erdal Erdem, oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve oda üyeleri katıldı.

Felaket olur

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan Genel Kurulda divan başkanlığını Devlet eski Bakanı Ersin Taranoğlu üstlenirken açılış konuşmasını İMO Başkanı Hüsnü Gürpınar gerçekleştirdi. Gürpınar, “Meslek odalarının etkisizleştirilmeye çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz. Meslek odaları mesleki uygulamaları denetlemekte ve üyeleri tarafından yapılan faaliyetleri kayıt altında tutmaktadır. İmzacılığın önüne geçmeye ve üyelerinin kusurlu iş yapmasının önüne geçmeye çalışmaktadır. Meslek odalarının üyelerini ve üyelerinin faaliyetlerini denetim kanalları kapatıldığı için haksız rekabet çoğalmış imzacı ve sahte mühendisler artmıştır” dedi.

Deprem felaketi

Gürpınar, “Kar hırsı ile her türlü tedbirden imtina eden vasıfsız müteahhitliğin ve imar barışı uygulaması ile yapı güvenliğinin mal sahiplerinin beyanına bırakılması meydana gelecek depremlerde felaketlerin önü açılmıştır. Bu uygulamalar denetimsizliğin önünü açmıştır. Meslek odalarından rahatsızlığın sebebini anlamak mümkün değildir” dedi.

Raylı sistem eleştirisi

İMO’nun siyasilere ve karar vericilere ücretsiz danışmanlık yapabileceğini de söyleyen Gürpınar, “Bu anlamda büyükşehir belediyemiz tarafından askeri lojmanlar alanına yapılacak okullar, nostaljik tramvay ve çark caddesi yapılaşmasının kamuoyu, meslek odaları ve kent dinamikleri ile yeteri kadar fikir alışverişi yapılmadan karar verildiği düşüncesindeyiz. Şehrimizde nostaljik tramvaya değil insanların ulaşımına katkı sağlayacak raylı sisteme geçilmesi gerektiği kanaatindeyiz” dedi.  AK Parti İl Başkanı Yunus Tever ve İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ise genel kurulun İMO’ya hayırlı olmasını dilediler.

 

Yönetim kurulu üyeleri

Hüsnü Gürpınar’ün yönetim kurulunda şu isimler yer aldı.  Bilgehan Karaman, Osman Aslan, Adil Altundal, Mecit Tüfekçioğlu, Samet Savaş, Bilal Altundal, Çağlar Baltaoğlu, Erden Meriç, Ertuğrul Öztürk

Yönetim kurulu yedek üyeleri; Levent Nalçık, Emre Çileli, Kaan Yiğit, İsa Aydoğan, Erdem Ege, Ziya Kurtuluş, Burak Tanış

Merkez Birliği Asil Delegeleri: Semih Uçar, Cengiz Arslan, Hızfı Kavrayış, Ahmet Hasanoğlu, Metin Ökden, Yahya Büyüksaraçoğlu, Emre Yılmaz, Kayhan Özdemir

Merkez Birliği Yedek Delegeri: Erhan Engin, Onur Alp Yalçınkaya, Yunus İlkhun, Mustafa Hakan Çekiç, Sezgin Uludağ, Özkan Pelister, Aykut Akdeniz, Murat İyidost

24 Şubat 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 331 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU