Günün Tarihi:26 Temmuz 2021

‘Kah-Veli Saatler’ Geyve’deydi


İl Milli Eğitim Müdürlüğünün veli toplantılarına katılamayan babalara ulaşmak amacıyla başlattığı Kah-Veli Saatler projesi bu hafta Geyve İlçesindeydi.

Tiyatro gösterisi

İlçedeki Nehirpark Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantıya ilgi çok yoğun oldu. Aile İçi İletişimin yanı sıra çocuklarımızla ilgili önemli konuların ele alındığı toplantıda rehber öğretmenlerden oluşan ekibin gülümsetirken düşündüren tiyatro gösterisi büyük alkış aldı.

Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş,eğitim öğretim işinin sadece annelerin işi olmadığını babalarında bu süreçte önemli katkı sağlaması gerektiğine dikkat çekti.

Birlikte hareket

Çocukların eğitiminde anne ve babaların aynı tutumla birlikte hareket etmelerinin önemine vurgu yapan Durmuş, “Söylediklerimizle yaptıklarımızın birbiriyle örtüşmesi lazım. Çocuğumuzdan telefonla fazla oynamamayı isterken biz ebeveynler olarak onların karşısında telefonla fazla vakit geçirmemeliyiz. Sözümüzle davranışlarımız birbirini desteklemelidir.” dedi.

Çocuğunuzu kıyaslamayın

Çocukların gelişiminde olumsuz etki yapan önemli konulardan birinin çocukları, arkadaşlarıyla veya komşu çocuklarla kıyaslamak olduğuna değinen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, her çocuğun kendine özgü özellikleri, karakteri, ilgi alanları ve yetenekleri olduğunu belirterek “Çocuklarımızı başka çocuklarla kıyaslamayalım” dedi.

Karneye bakarken

Eğitimde amaçlarının soru çözen bireyler değil sorunlarla baş etmeyi öğrenen çocuklar yetiştirmek olduğunu ifade eden Durmuş ailelerden öğretmenleriyle yakın iletişimde olmalarını istedi. Velilerin okula gittiklerinde öncelikli olarak çocuklarının notlarını değil davranışlarını sormalarının yerinde olacağını belirten Durmuş, karnelere bakarken sadece sol tarafına değil sağ tarafına da bakılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Mutlu bir yaşam

21. yüzyılın Türkiye’nin yüzyılı olacağını ifade eden Durmuş, “Çocuklarımızı yetiştirirken hayat başarısını elde ettiğimiz takdirde toplumsal anlamda mutlu bir yaşam süreceğimize inanıyorum” dedi.  Çay bahçesini dolduran anne ve babaların aile içi iletişim konusuna daha fazla önem vereceklerini belirterek mutlu bir şekilde ayrıldığı Kah-Veli Saatler Geyve toplantısına; İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmi Sağıroğlu, Şube Müdürleri Bahattin Aydoğmuş ve Mehmet Salih Güvendi, Geyve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan, ilçe şube müdürleri Yavuz Şengül, Halit Suçatı, toplantının yapıldığı mahallenin muhtarı, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

24 Şubat 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 388 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU