Günün Tarihi:25 Şubat 2021

Söğütlü eğitimine önemli katkı


Söğütlü ilçesinde bir hayırsever tarafından kurulan yazılım ve tasarım atölyesi törenle açıldı.

2023 eğitim hedefi

15 Temmuz Ortaokulunda hayırsever Ayşe Köseoğlu tarafından yaptırılan atölyenin açılış töreninde konuşan Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, 2023 eğitim hedefleri kapsamında, ilçelerdeki okullara bu tarz atölyeleri kazandırmaya çalıştıklarını söyledi.

Önemli katlılar

Bölgedeki sanayici ve iş insanlarının yaptığı katkıların önemli olduğuna değinen Çiçekli, 15 Temmuz Ortaokulu'na kazandırılan atölye için de Köseoğlu ailesine teşekkürlerini iletti.

Açılışa, Sakarya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı, İlçe Müftüsü Nedim Özkal, kurum müdürleri ve Köseoğlu ailesinin bireyleri katıldı.

Hayırseverlere teşekkür

Açılışta konuşan Kaymakam Çiçekli, “Kaymakamlığımıza bağlı olan merkezde ve mahallelerdeki okullarımızın 7 sınıfında bu atölyeleri yaptık. Hayır severlerimizin, sanayici işadamlarımızın ve velilerimizin katkılarıyla 2023 eğitim vizyonu kapsamında belirlediğimiz hedefe emin adımlarla ilerliyoruz. Yazılım ve Tasarım  Atölyelerini  7 okulumuzda öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Çocuklarımız bu atölyelerde teneffüse bile çıkmsa vakit geçirebilecek, araştıracak ve öğrenecek. Bu atölyelerin kurulmasında katkıları olan herkese en kalbi teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

‘Hayır dua eksik kalmasın’

Kaymakam Çiçekli hayırsever Köseoğlu ailesine ayrıca teşekkür ederek, “Bir sür önce rahmetli olan 87 yaşındaki Ayşe Köseoğlu hanımefendinin adının da bu sınıfa verilmesi çok anlamlıdır. Burada okuyan öğrenciler ve velilerin hayır duası inşallah eksik kalmayacak” dedi.

Kızından teşekkür

Köseoğlu ailesi adına konuşan Mualla Dumlupınar Köseoğlu ise, “Aile büyüklerimiz ile birlikte eğitime ayrı bir değer veriyoruz. İmkanlarımız dahilinde de geleceğimiz olan bugünün küçükleri, yarının ise devletimizin üst kademelerinde görev yapacak çocuklarımızı önemsiyoruz. Hepsi topluma faydalı birer evlat olsunlar. Rahmetli annemizin en büyük isteği okumak ve öğrenmekti. Bizde çocukları olarak bu isteğini yerine getirmenin mutluluğu yaşıyoruz. İlçe kaymakamımıza, ilçe milli eğitim müdürümüze ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

24 Şubat 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 442 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU