Günün Tarihi:24 Haziran 2021

6 günde 903 işletme denetlendi


Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin ülke genelinde başlattığı gıda denetimleri kapsamında ilimizde ilçelerde ve merkezde oluşturulan ekiplerce 903 işletmenin denetlendiği açıklandı.

Toplu tüketim

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin17 Şubat tarihinde 81 ilde eş zamanlı olarak başlattığı gıda denetimleri kapsamında ilimizde tüm ilçelerde oluşturulan ekiplerce süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri üreten işyerleri, ekmek ve unlu mamul üreten işletmeler, kasap, şarküteri, market, büfe vb işyerleri, okul kantin ve yemekhaneleri ile lokanta, restoran, fastfood gibi toplu tüketim yerlerinde denetimler yapıldı.

Rakamlar açıklandı

Denetim seferberliği kapsamında ilimizde de İl ve ilçe Müdürlüklerinde görevli gıda kontrol görevlilerinin katılımıyla15 et ve et ürünleri üreten işyeri, 12 süt ve süt ürünleri üreten işyeri, 96 ekmek ve ekmek çeşitleri ile unlu mamuller üreten iş yeri,  271 kasap ve şarküteri ile bakkal, market, büfe, vb. işyeri, 196 okul kantini ve yemekhanesi ile 313 lokanta, restoran, dönerci,  fast-food vb. toplu tüketim yerleri olmak üzere 903 işletmenin denetlendiği açıklandı.

Yıl boyu yapılıyor

Denetimlerin yıl boyunca devam ettiğini ifade eden İl Tarım ve Orman Müdürü Nuri Ali “ Sayın bakanımızın başlattığı seferberlik kapsamında da 6 gün içerisinde tüm ekip arkadaşlarımızla birlikte ilimizde denetimlerimizi yoğunlaştırarak sürdürdük. Bu denetimlerde sıkıntılı olabilecek olan yerlerden alınan numuneleri de Kocaeli Gıda Kontrol Laboratuvar Müdürlüğü’ne bizzat ekiplerimiz tarafından ulaştırdık. Şehrimizde vatandaşlarımızın sağlıklı ürünler tüketebilmesi için el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

25 Şubat 2020 , Salı Bu haber toplam 548 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU