Günün Tarihi:28 Kasım 2021

Vergi Haftası kutlanıyor


24 Şubat-1 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası Sakarya’da başladı.

Çelenk bırakıldı

Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası nedeniyle Sakarya Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından Demokrasi Meydanı’ndaki Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Vergi Daire Başkanı Ahmet Çelik ve daire çalışanlarının katıldığı çelenk bırakma töreninde haftanın önemi vurgu yapıldı.

Vergi mükellefi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Çelik, “Her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin; çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlarıyla Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri yürütülmektedir” dedi.

Bu hafta yapılacaklar

Çelik, “Türkiye genelinde ve ilimizde, beyan, ödeme ve diğer vergisel yükümlülüklerini zamanında yerine getiren gönüllü uyum seviyesi yüksek mükellefler işyerlerinde ziyaret edilerek sunulan hizmetlere yönelik görüş ve önerileri alınacaktır. Genç girişimcilere vergi konularında bilgilendirme yapılacak ve “Genç Girişimcilere Vergi ve Sigorta Prim Teşviki" broşürü dağıtılacaktır. Üniversitelerde stantlar kurularak vergi bilinci, kayıt dışı ekonomi, istihdam, kariyer imkanları vb. konularda bilgilendirme yapılacaktır. Okullar ziyaret edilerek vergi konusunda bilgilendirmeler yapılacaktır” dedi.

25 Şubat 2020 , Salı Bu haber toplam 609 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU