Günün Tarihi:22 Ekim 2020

SGK; Emekliden kesinti olmayacak


Emeklilerin maaşlarından ek sağlık kesintisi yapılacağı ve bayramlarda verilen bin liralık ikramiyelerin de kaldırılacağı yönünde hızla yayılan haberlerin gerçeği yansıtmadığı duyuruldu.

İkramiyeler kalkmıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bazı basın-yayın organları ile birlikte sosyal medyada hızlı şekilde yayılan emeklilerden ilave sağlık kesintisi yapılacağı, emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin kaldırılacağı ve yeniden sosyal güvenlik destek primi kesintisine gidileceği yönündeki haberlere yönelik açıklamada bulundu.

Böyle bir çalışma yok

SGK’dan yazılı olarak yapılan açıklamada, "Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili SGK'dan herhangi bir çalışma istenmediği gibi, SGK'nın böyle bir çalışması da bulunmamaktadır. Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız" sözlerine yer verildi. 

26 Şubat 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 610 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU