Günün Tarihi:28 Mart 2020

Sanayi hız kesmedi!


Sakarya’da sanayileşmeye yönelik çalışmalar hız kesmek bilmiyor. Ferizli’de kurulacak Otomotiv ve Metal İhtisas OSB için kamulaştırma hızlanırken, Hendek ve Söğütlü OSB’lerin de büyümesi için çalışma başlatıldı.

Kamu yararı kararı

Ferizli’de Doğancı, Konuklu (Abdülrezzak), Tokat ve Seyifler mahallelerini kapsayan 530 hektarlık arazi üzerinde kurulması planlanan Ferizli’nin 2. OSB’si olacak, Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB için ön kamulaştırma çalışmaları tamamlanmıştı. Bu kez ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kamu yararı kararı alınarak kamulaştırma resmen başlatıldı.

 

Hendek ve Söğütlü

Sakarya’nın 2. OSB’si olan Hendek’teki OSB ve Söğütlü’deki 3. OSB’nin de daha da büyümesi yönünde alınan karar gereğince gelişme alanı olarak belirlenen yerlerle ilgili de çalışma başlatıldı, Bu iki OSB’nin de alanlarının genişlemesiyle birlikte yeni yatırımların bölgeye istihdam imkanı getireceği belirtiliyor.

 

 

28 Şubat 2020 , Cuma Bu haber toplam 6126 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU