Günün Tarihi:23 Nisan 2021

Öğrenciler afete hazır mıyız?


Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri tarafından Kaynarca Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencilerine 'Afet Farkındalığı' eğitimleri verildi.

Deprem anlatıldı

Afetlere Hazırlık Yılı kapsamında öğrencilere olası afet ve acil durumlara karşı bilgilendirme yapılıyor. Bu kapsamda Kaynarca Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencilerine  'Afet Farkındalığı' eğitimleri verildi.  AFAD Eğitmeni Gül U. Ç. tarafından gerçekleşen eğitimlerde öğrencilere; İlimizde ve ülkemizde meydana gelen afet türleri, olası afet ve acil durumlarda neler yapabileceğimiz ve hangi doğru davranış modellerini uygulamamız gerektiği, 1999 Marmara depremi ve son yaşanan Elazığ ve Van depremlerinde neler yaşadığını öğrencilere aktardı.

Bilinçlendik mi?

Öğrencilere sorular soran eğitmen, “Peki, gençler olarak afetlere hazır mıyız? Örneğin bir afet çantamız, DASK’ımız var mı? Toplanma alanlarını biliyor muyuz? Bir yangın tüpümüz var mı? Afet eğitimleri alıp bilinçlendik mi?” diyerek katılımcılara sunumlarla eksiklikleri ve nasıl hazırlanması gerektiği  anlatıldı. Aynı zamanda eğitim sonrası  öğrenciler, AFAD gönüllüsü olmaya davet edildi. AFAD Müdürlüğü tarafından, eğitimlere katılan öğrencilere ve Kaynarca Uygulamalı Bilimler Fakültesi yöneticilerine teşekkür edildi.

28 Şubat 2020 , Cuma Bu haber toplam 326 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU