Günün Tarihi:21 Nisan 2021

Hem ağladılar hem ağlattılar


15 Temmuz Milli İrade Derneği yönetimi tarafından 28 Şubat Postmodern darbesinin 23. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programda konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Mustafa Karataş 28 Şubat’ın iç yüzünü anlattı

Darbenin karşısındayız

28 Şubat Postmodern darbesinin üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen, baş örtüsünü hedef alınarak dinimizin kullanıldığı zulüm ve yıldırma çabalarının halen unutulmadığı görüldü.   Atatürk Spor Salonu’nu dolduran katılımcılar “ Her türlü darbenin karşısındayız” mesajını verdi. Geceye Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali yardımcıları, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,  AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, önceki dönem milletvekili Recep Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, diğer ilçe belediye başkanları, , üst düzey bürokratlar ve sivil toplum kuruluşların temsilcileri katıldı.

Kınıyorum

Program saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve Kur’an-ı Kerim tilaveti  ile başladı. Adapazarı İmam Hatip Lisesi mehter takımını gösterisi tüm katılımcılar tarafından beğenildi. Vali Ahmet Nayir konuşmasında darbeler ile konuları anlatarak ”En güzel cevap 15 Temmuz Gecesi verildi” dedi. 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci’nin konuşması salonda bulunan herkesi duygulandırdı. Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem Yüce konuşmasında Tük milletinin tüm darbelere karşı tek vücut olduğunu söyleyerek, “ Darbe lafını edenleri, bu yolda uğraşanları en şiddetli bir şekilde kınıyorum” dedi.

Demokrasiyi katletti

Başkan Yüce, “23 yıl önce günlerden 28 Şubat’ta post darbe ve darbe birlikleri aslında demokrasiyi katletti. Bu milletin değerlerine, inançlarına yapılan hain bir saldırıydı. Elbette ilk değildi. Güzel ülkemin yaşadığı bu sorunlar cumhuriyet tarihinde benzerleri olan 1960 darbesiydi, 1971 darbesiydi. 1980 darbesini ne millet ne de tarih unutmamıştır. Bugün o darbeleri yaşatanlar farklı kılıklarda farklı isimlerde karşımıza gelmektedirler.  Biz o günleri unutmayacağız ve unutturmayacağız. Bu duygularla her birinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Ağladı-ağlattı

 28 Şubat darbesi sonrasında başörtü taktığı için baskılar sonucu öğretmenlik görevinden istifa etmek zorunda kaldığını anlatan Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, konuşmasının bir bölümünde hem ağladı hem ağlattı.  Durmuş, “İnsanı bitkiden ve hayvandan ayıran en güzel 4 haslet doğruyu yanlıştan ayırma, iyiyi kötüden güzeli çirkinden ayırma, adaleti zulümden ayırma ve faydalıyı faydasızdan ayırmadır. Yıllarca kız çocuklarını okutmadınız diye konuşanlar 28 Şubat’ta o kız çocuklarını okulların kapısından kovdular. O gün kız çocuklarımızdan başörtünüzü ya açacaksınız ya da okumayacaksınız dediler.”

Devam edeceğim

Müdür Durmuş, “O günlerde insanlar inançlardan dolayı başörtüsü taktığı için hastanelerden içeri giremedi, vatana şehit olsun diye gönderdiği oğlunun asker törenine giremediler. İmam Hatip Liseleri ile birlikte meslek liselerini de bitirdiler. Ülkemizin üretmeye, geliştirmeye yönelik olan tüm hamlelerini durdurmak istediler. Görevini sevda ile bağlanmış insanları çalıştıkları kurumlardan kovdular. Bunları yaparak insanı ayıran o en güzel 4 hasletlerini yitirdiler. Rabbimin izni ile çocuklarımızın köklerinden aldığı gücü devam ettirebilmeleri için ezanlar susmasın diye, bayrak inmesin diye, vatan bölünmesin diye çalışmaya var gücümle devam edeceğim” dedi.

İnsanlık suçu

28 Şubat’ın karanlık bir süreç olduğunu ifade eden Yunus Tever, “28 Şubat demokratik yönetimin ve milli iradenin askeri vesayet altında çiğnendiği karanlık bir süreçtir. Darbeci zihniyetin bin yıl sürmesini umduğu bu süreç milletimizin demokrasiye olan inancı ile on yıl bile sürmeden bertaraf edilmiştir. Bugün milli iradenin üzerinde hiçbir vesayetin olmadığı ülkemizde 28 Şubat darbesinin yıldönümünde darbe çığırtkanlığı yapanları milletçe kınıyor ve lanetliyoruz. Darbe en büyük insanlık suçlarından birisidir. Siyasi görüş ve inancından dolayı insanların ibadet, eğitim, düşünce, çalışma gibi en temel hakları ellerinden alındı. İkna odaları kurularak insanları inançlarından vazgeçmeleri için psikolojik baskılar yapıldı. Bugün hep beraber milli iradeye yapılan darbeleri bir yıl değil on bin yıl geçse de unutmayacağımızı ifade ediyorum.”

Dinimiz kullanıldı

Geceye konuşmacı olarak katılan Diyanet İşleri Başkanlığı Baş Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Karataş, Türkiye ve dünyada yapılan darbeleri analiz ederek “ Yapılan tüm darbelere bakalım, FETÖ dahil hepsi dinimizi kullanarak ama aslında dinimize karşı yapılmışlardır” diyerek darbelerin acı sonuçlarını anlattı. 15 Temmuz Milli İrade Derneği Genel Başkanı Ali İnci konuşmacılara özel hazırlanmış plaketler takdim etti. 

28 Şubat 2020 , Cuma Bu haber toplam 512 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU