Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Kitap Kafe Serdivan’da


Gençlik Spor İl Müdürlüğü 2020 Kültür Atılımı’nın en önemli ayaklarından biri olan Kitap Kafe'lerden ikincisi Serdivan Gençlik Merkezi bünyesinde açıldı.

Dikkat çekti

Geçtiğimiz günlerde Hendek Gençlik Merkezi bünyesinde faaliyete geçen ve gençlerin büyük ilgisini çeken Kitap Kafe'lerin ikincisi Serdivan' da açıldı. Kendine has tasarımı ile dikkat çeken Kitap Kafe’nin bahçe düzenlemesi de yapılarak yaz aylarında daha aktif kullanılması amaçlanıyor. Üç ayrı bölümden oluşan kafe içerisinden aynı zamanda has odayada bir geçiş bulunuyor. Kütüphane bölümü ve kafe bölümünün yanı sıra bahçede de geniş bir oturma alanı ile birlikte birde kameriye yapıldı. Çevre aydınlatması da kısa süre önce tamamlanan merkezin geniş birde spor alanı mevcut.

Ücretsiz ikram

Merkezle ilgili kısa bir bilgi veren İl Müdürü Arif Özsoy,    “Kitap Kafe'nin ikincisini açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlik Merkezimiz zaten sürekli faal, bu faal alanın daha etkin ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi için birde Kitap Kafe yaptık. Kafenin mutfak bölümü de kısa sürede tamamlanacak. Doğalgaz bağlantıları yapıldı ve malzemeleri alındı. Burada ders çalışmak için gelen, kitap okumak için gelen, sohbet etmek için gelen gençlerimize ücretsiz çay kahve ikramı yapacağız. Aynı zamanda bahçe bölümümüzde Sakarya’nın en güzel mekanlarından biri.”

Ders çalışmak

Özsoy, “ Hem fikren hem bedenen sağlıklı bir nesil yetiştirmenin yolu bunun gibi tesislerden geçiyor. Her fikirden her düşünceden gençlerimizi bu kafelerimize bekliyoruz. Sadece bir kursa katılmak için gelmesinler; ders çalışmaya gelsinler, kitap okumaya gelsinler, çay içmeye gelsinler. Gelip bu güzelliği bu hizmeti görsünler istiyoruz. Arkadaşlarımız 7/24 saat özveri ile gençlerimize hizmet için çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Adapazarı’nda açılacak

Kitap kafelerin üçüncüsünün açılacağı Adapazarı Gençlik Merkezi’ndeki çalışmalar ise tüm hızı ile devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda Adapazarı Kitap Kafenin de açılacağı açıklandı.

 

2 Mart 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 208 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU