Günün Tarihi:9 Mart 2021

Serdivan’dan TSK’ya destek


Serdivan Belediye’si Mart Ayı Olağan Meclis toplantısında Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve meclis üyeleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne savaş gücünü arttırma noktasında SMS kampanyasına katılarak bağışta bulundu.

Mehmetçiğimiz anıldı

Serdivan Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında gerçekleşti. Toplantı İdlib’de rejim güçleri tarafından gerçekleşen hain saldırıda şehit düşen askerlerimiz için saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Birlik günü

Birlik ve beraberliğimizi bozmak için tüm dünyada her türlü kirli pazarlıkların döndüğünü belirten Başkan Alemdar, “Bin yıldır Anadolu’da kardeşçe yaşayan bir millet olarak; bu ülkeyi asla böldürmeyeceğimizi, şehitler kanıyla sulanmış bu toprakların bir metrekaresini dahi kimseye vermeyeceğimizi her zaman söyledik, bugün bir kez daha ifade etmek isteriz. Görüşümüz, anlayışımız ne olursa Türk Milleti bir bütündür, bu birlikteliğini bugün bir kez daha ortaya koymuştur. Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Gün birlik olma günüdür.”

SMS ile bağış

Başkan Alemdar, manevi desteğin hiçbir zaman esirgenmediği Türk Silahlı Kuvvetleri’ne, savaş gücünü arttırma noktasında da destek olmak adına tüm meclis üyeleri ve birim müdürleriyle birlikte SMS kampanyasına katılarak bağışta bulundu. Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na gerçekleştirilen bağış kampanyası sonrası meclis gündemine geçildi.

Kardeş belediye

İmar Komisyonu’ndan gelen madde oybirliği ile kabul edilirken, imar plan tadilatlarının görüşülmesiyle ilgili maddeler ise tekliflerin görüşülmesi için komisyona havale edildi. Dostluk bağlarının güçlendirilmesinin yanı sıra ekonomik, kültürel ve sosyal alanlarda da belediyelerin paydaş olması için Bilecik’in İnhisar Belediyesi ile Serdivan Belediyesi meclis üyelerinin oy birliğiyle Kardeş Belediye oldu.

Destek verdiler

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin “Öğrenci Akademisi 2020” projesine de Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından destek geldi. Gündem maddeleri arasında yer alan projeyi meclis üyeleri de oy birliğiyle kabul ederek tam destek verdi.

4 Mart 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 431 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU