Günün Tarihi:25 Haziran 2022

‘Geleceğe çocukların gözünden bakacağız’


‘Adapazarı Belediyesi Geleceğe Işık Tutuyor”’ projesinin tanıtımı Çamyolu İlkokulu’nda yapıldı.

Tanıtıma katılım

Adapazarı Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ve Çamyolu İlkokulu işbirliği ile hazırlanan “Adapazarı Belediyesi Geleceğe Işık Tutuyor” projesi tanıtım toplantısına Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, Çamyolu İlkokulu Müdürü Hasan Topçu, Halk Eğitim Merkezi öğretmenleri ve okul öğrencileri katıldı.

Pilot Okul Çamyolu

Çocukların bugünü ve geleceğine yönelik yapılan çalışmalara destek olmak için gayret ettiklerini belirten Başkan Işıksu, “Güzel bir projede birlikteyiz. Pilot okul olarak da Çamyolu İlkokulumuzu belirledik. Öğrencilerimizin gelişimlerini gördükçe projenin kapsamını genişleteceğiz. Adapazarı’mız geleceğe çocuklarımızın hayallerinden ve gençlerimizin gözlerinden bakmaya devam edecek.” diye konuştu.

Liselere hazırlanacak

Gençlerin okul derslerine yardımcı olmak ve başarısını artırmak için el birliğiyle güzel çalışmalara imza atıldığını vurgulayan Işıksu, “Kültür İşleri Müdürlüğümüze bağlı olan Bilgi Evlerimizde çocuklarımız ve gençlerimiz için birçok başlıkta önemli eğitimler veriyoruz. Bilgi Evi öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımızın liselere daha iyi hazırlanacakları Türkçe, Matematik, İngilizce, Sosyal ve Fen grubu gibi takviye dersleri verilecek. Sosyal alanda da müzik grupları oluşturulacak, farklı müzik enstrümanları ile çocuklarımızın gelişimlerine destek olunacak” dedi.

Özgüvenleri artsın

Işıksu, “Çocuklarımızın aile içi iletişimleri, ebeveynleri ile daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri, kişisel gelişimlerine destek olarak hayatlarına doğru yön tayin edebilmeleri, öz becerilerini geliştirerek hak ve sorumluluklarının farkında olmaları ve kendi kararlarını verebilmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Burada en dikkat ettiğimiz nokta ise projenin devamlılığı olacaktır. Gençlerimiz, sanatın ve sporun geniş kapsamlı tüm dallarında olsun, kültürel ve sanatsal aktivitelerde yer alsın, özgüvenleri daha da güçlensin istiyoruz” dedi.  ifadelerini kullandı.

Geziler düzenlenecek

Proje kapsamında ayrıca değerler eğitimi çerçevesinde, Çanakkale Şehitliği’ne bir gezi yapılarak şehitlikler gezilecek. Gençlerin, şehitlik gezisinde, vatanımıza sahip çıkma, bir ve beraber olma bilinci pekiştirilecek. Devletin ve devlete bağlılığın önemini anlamaları için, Türkiye Büyük Millet Meclisi ziyareti de gerçekleştirilecek. Ayrıca tarihi bilincin geliştirilmesi için de tarihi mekân gezileri yapılacak.

4 Mart 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 442 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi AramaSAKARYASPOR PUAN DURUMU