Günün Tarihi:26 Şubat 2021

‘Yenikent önemsenmeli’


Yenikent Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kültür Derneği Başkanı Fikri Arslan, Elazığ. Malatya, Manisa ve Van depremlerinin bir kez daha deprem gerçeğini göz önüne serdiğini belirterek, “Sakarya’nın da deprem kuşağında olduğu unutulmamalı ve bu gerçek kapsamında Yenikent önemsenmeli” dedi.

Tramvay yerine

Başkan Arslan, Yenikent’in oluştuğu 20 yıla yakın süredir ulaşım sorununun çözümlenemediğini belirterek, “Şehir merkezine nostaljik tramvay yapma yerine Yenikent halkının ulaşımını sağlayacak hafif raylı sistem biran önce yapılmalı. Karaman, Camili ve Korucuk şehrin en büyük 3 mahallesi konumuna geldi ama hizmette geri kaldı” dedi.

20 yıl geçti

Arslan, sadece Valiliğin o bölgede olmasının cazibe merkezi olmaya yetmediğini belirterek, “Ülkemizde yaşanan depremler durmak bilmiyor. Şehrin zemini belli. 1999 depreminin üzerinden 20 yıl geçti. Artık deprem kapımızda sayılır. Bu nedenle biran önce bu bölge yaşanabilir kent anlamında sosyal alanlarıyla cazibe merkezi haline getirilmelidir” dedi.

Yetersiz kalıyor

Yeni otoyol ile birlikte Yenikent’e ulaşımı sağlayan Sebahattin Zaim Bulvarı’nın da yetersiz kalmaya başladığını ifade eden Arslan, “Yeni bina ve okullarla birlikte yol trafiğin yükünü kaldırmaz hale geldi. Günün birçok saati yol tıkanıyor. Biran önce Yenikent’e ikinci bir duble yol Serdivan tarafından da yapılmalı. Şehrin yeni merkezi olan Yenikent’e ulaşım sorunu da çözümlenmeli.Bu iş otobüslerle olmuyor. Artık vatandaşın canına tak eden bu duruma raylı sistem ile çözüm getirilmelidir” dedi.

4 Mart 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 577 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU