Günün Tarihi:21 Ocak 2021

‘İpek yolumuz tekrar açılsın’


Paralı Mahalle Muhtarı Özcan Albayrak, ipek yolu diye adlandırılan Paralı ve Çataüvez Mahallesi arası ulaşıma sağlayan yolun yeniden açılmasını istedi.

Karasu Paralı Mahallesi ve Çataüvez Mahallesi arasında yaklaşık 60 yıl açılan yolun mutlaka yeniden ulaşıma açılması gerektiğini isteyen Mahalle Muhtarı Özcan Albayrak, “60 yıl önce dedelerimiz kazma kürek ile açtıkları iki mahalle arasındaki yol o zamanlar büyüklerimiz tarafından ipek yolu diye adlandırılmış ve o günlerde sürekli bu yolu ilimize gidip gelmek için kullanılmış. Kısaca demem o ki bu yol asla angarya bir yol değil. Bizler mahalleli olarak yolumuzun yeniden ulaşıma açılması için gerekli birim amirlerine bildirdik. Maalesef  ne hikmetse yetkililer yolumuzu angarya gibi görmekteler. Ben muhtar olarak her fırsatta yetkililere gerek dilekçe ile gerek ise birebir görüşerek yolumuzun yapılmasını istedim. Şimdi bu yolun önemini son olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye söyleyeceğim. İnşallah ipek yolumuz kulak arkası yapılmaz ve bir an önce ulaşıma açılır” dedi.  

5 Mart 2020 , Perşembe Bu haber toplam 1291 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU