Günün Tarihi:9 Mayıs 2021

Özel öğrencilere ziyaret


İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Alandüzü Mahallesindeki 3. Kademe Şehit Adil Arslan Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti.

14 yaş sonrası 

Okulda eğitim gören öğrencilerin çiçek takdimiyle kapıda karşılanan Durmuş, özel çocuklarla yakından ilgilendi. Bireysel farklılıklarından dolayı mevcut eğitim öğretim ortamlarından azami derecede fayda sağlayamayan 14 yaş sonrası zihinsel engelli ve otizmli bireylerin eğitim gördüğü okulda özel çocuklarımız ihtiyaçlarına uygun ortamlarda, özel geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemleri uygulanarak en üst düzeyde hizmet görüyorlar.

 

Giyim kursu

Okulun tüm bölümlerini gezen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a okul müdürü Kader Karadirim bilgi verirken, çocuklarını okulda bekleyen aileler de Yenikent Halk Eğitim Merkezi aracılığıyla açılan giyim kursunda zamanlarını en güzel şekilde değerlendiriyorlar.

 

Sahip çıkılmalı

Özel çocukların kendilerine yetecek şekilde beceriler kazanmasının amaçlandığı okulun tüm yöneticilerine, öğretmenlerine, velilerine gösterdikleri sabırlı çalışmaları nedeniyle teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Toplum olarak özel çocuklarımıza elimizden geldiğince sahip çıkmalı, onları sevmeli ve hayatlarını kolaylaştırmalıyız” dedi. Durmuş’un ziyaretine Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Engin Kahraman ve Necmi Sağıroğlu ile Adapazarı MEM Özel Bürodan Atalay Gürbüz de eşlik etti.

 

6 Mart 2020 , Cuma Bu haber toplam 702 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU