Günün Tarihi:12 Nisan 2021

Başkan Gündoğdu, ‘Çocuklarımızı yavaş yavaşta olsa kaybediyoruz’


Ferizli Müftülüğü tarafından ‘Diyanet Gençlik Merkezi’ Merkez Camii’nin alt katında dualarla açıldı.

Şehitlere dua

Ferizli İlçe Müftülüğü Diyanet Gençlik Merkezi protokol ve halkın katılımıyla açıldı. Tören öncesi İdlib’de şehit düşen kahraman askerler rahmetle anıldı. Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Ferizli Merkez Cami İmam Hatibi Halis Çamoğlu’nun güzel sesiyle sunduğu Kuran Tilaveti ile devam etti.

Dinimizi doğru anlatmak

Açılış konuşmasını yapan İlçe Müftüsü Bedri Sinan Yazıcı, Ferizli Müftülüğü’nün çocuklara ve gençlere yönelik proje ve faaliyetlerini anlattı. Müftü Yazıcı, “Her toplum kendi geleceğini garanti altına alarak, kendi değerlerini yüceltip geliştirecek fertler yetiştirmeyi hedef edinmiştir. Bunun yolu da maddi ve manevi açıdan iyi bir nesil yetiştirmekten geçmektedir. Diyanet işleri başkanlığımız bu gerçekten hareketle son yıllarda çocuklarımızın ve gençlerimizin dini, milli ve manevi değerlerine bağlı yetişmeleri için önemli projeler hayata geçirmiştir” dedi.

Gençler yetiştirilecek

Gençlik faaliyetlerindeki vizyonlarının Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in buyurduğu mahşer günü arşın gölgesinde gölgelenecek nesilleri yetiştirmek olduğunu vurgulayan Müftü Yazıcı, Gençlik Merkezi’nin gençler için güvenilir bir liman, hoşça ve helal dairede zamanlarını geçirecekleri nezih bir yuva olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.   İl Müftü Vekili Paşa Bektaş ise, Gençlik Merkezi’nin Ferizli’ye hayırlı olmasını dileyerek, burada yetişecek gençlerin vatanına, milletine, dinine, devletine hizmet edecek hayırlı bireyler olmalarını temenni etti.

Mekan hizmeti

Sakarya’da 16 ilçede gençlik merkezleri açmak için ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerine dikkat çeken İl Gençlik Koordinatör Başkanı Mehmet Çatallar, “Bu mekândan ne kadar çok gencimiz istifade ederse amacına o kadar ulaşmış olur. İnşallah burada güzel hizmetler olacak güzel dostluklar oluşacak” dedi

Çocuklarımızı kaybediyoruz

Çocukların ve gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşarak, güzel ahlakla yetişmesinde ailelere önemli görevler düştüğüne dikkat çeken Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, “Maşallah, genç bir nüfusa sahibiz, genç nüfusu hızla artan bir ülkeyiz. Fakat gençlerimizin sorunlarıyla ne kadar ilgilenebiliyoruz? Çocuklarımızı ne kadar koruyabiliyoruz? Çocuklarımızı yavaş yavaşta olsa kaybediyoruz. Bu gerçeği görmek için gençlik dizilerine bakmak yeterli.”

İhmal etmeyelim

Başkan Gündoğdu, “Hepimiz bu gidişe bir dur demeli; gençliğin zihnini, ruhunu ve ufkunu açacak işlere imza atmalıyız. Gerek aile içi etkili iletişimde gerekse çocuklarımızı yetiştirme sürecinde tertemiz tarihimize ve kültüre göz atmamız, ondan feyiz alarak aile içinde eşlerimizle ve çocuklarımızla etkileşimimizi dizayn etmemiz daha yerinde olacaktır. Unutmamalıyız ki, genç kuşaklarını ihmal edenler geleceklerini imha ederler” dedi.

Peygamber sevgisi

Başkan Gündoğdu, Sayın Cumhurbaşkanımızın tabirleriyle mukaddes değerlerini bilen, milli hedeflerin takipçisi olan, Türkiye’nin 2053-2071 vizyonlarını oluşturma, hayata geçirme vazifesinin bilincinde olan bir gençliği hepimiz hayal etmeli ve bu uğurda nesiller yetiştirme gayretinde olmalıyız diyerek, “İlahi şiarlarla yoğrulan, Nebevi şuurla donanan, bir gençliğin hayaliyle dertlenmeliyiz. Rahmet Elçisi’nin yolunu yolu bilecek, hakikatin izini sürecek. Mesela, Hz. Ebubekir olup bütün insanlığa kol kanat gerecek, yüce gönüllü bir gençlik. Zifiri karanlıkta kapkaranlık bir kayada haksızlığa uğrayan kara bir karıncanın hakkını hukukunu muhafaza edecek kadar Hz. Ömer gibi düşünen bir gençlik. İçi Peygamber sevgisiyle dopdolu, Hz. Ali gibi bir gençlik.”

Anne-babalar

Gündoğdu, “Bir eline güneşi, bir eline dünyayı verseler davasından asla vazgeçmeyecek şuurunda bir gençlik. İnsanlığın sorunlarıyla hemdert, Müslümanların sorunlarıyla hemdost, ülkesinin sorunlarıyla hemhal olan bir gençlik. Hayali bile müthiş olan bu gençlik için hepimize büyük görevler düşüyor. Her şeyden önce anne-baba olarak bu uğurda gecemizi gündüzümüze katarak gayret edelim. Ben, bana düşecek olan göreve bir nefer olarak hazırım. Başta Diyanet İşleri Başkanımıza ve çok kıymetli din görevlisi kardeşlerime son yıllarda çocuklar ve gençler için yaptıkları 4-6 yaş gurubuna yönelik kurslar, camiyi seviyorum, gençlik faaliyetleri gibi projelerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Sahip çıkalım

Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ise, “Millet olarak bizim en büyük zenginliğimiz gençliğimizdir. Bu zenginliğe sahip çıkmak, kıymetini bilmek, gençliği her türlü kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak gerekiyor.  Gençlerimizi toplumumuzun ahlaki milli değerlerini özümseyip benimseyen fert olarak yetiştirmeliyiz ki amaçladığımız ileriye dönük hedeflere ulaşmamız mümkün olsun. Bu açıdan yapılan bu eserlerin ve çalışmaların, gençlerimize sahip çıkma bakımından önemli bir çaba olduğu düşüncesindeyim. Bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçen başta ilçe müftülüğümüz ve çalışma arkadaşlarına, bu esere maddi manevi her türlü desteği veren hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu eser ilçemiz, milletimiz için hayırlara vesile olur” dedi.

Yoğun katılım

Gençlik Merkezi'nde gençlere yönelik ilmihal ve siyer gibi derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel içerikli faaliyetler düzenlenecek. Programda müftülük tarafından ikramlar verildi. Açılışa: Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Sakarya İl Müftü Vekili Paşa Bektaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Emekli İl Müftüsü İlyas Serendi, İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Mehmet Çatallar, belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, müftülük personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

7 Mart 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 484 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU