Günün Tarihi:20 Eylül 2021

‘Gelişime ayak uydurmalıyız’


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (SATSO) 2020 yılı planlanan eğitim takvimi kapsamında, üyelere yönelik “ISO 9001:2015 Kalite Yönetimi Sistemi” eğitimi düzenlendi.

Bilgilendirme

SATSO ve Türkiye Kalite Derneği (KALDER) işbirliği ile düzenlenen eğitim, eğitmen Şeyda Keskin gözetiminde, üye firma temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti. SATSO eğitim salonunda gerçekleşen ve firma temsilcilerinin katılım gösterdiği eğitimde, eğitmen Şeyda Keskin Kalite ve Evrimi, FQM Mükemmellik Modeli, ISO 9000 Serisi Standartları ve Tarihçesi, ISO 9001:2015 Yapısal Değişiklikler ve Temel Farklılıklar gibi konular hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Gelişim

Keskin, “ Kalite, müşteri beklentilerini karşılayabilme derecesi bir ürün veya hizmetin belirlenen veya olabilecek gereksinimleri karşılama kabiliyetine dayanan özelliklerin toplamıdır. Dünya sürekli bir gelişim içindedir ve bu gelişime ayak uydurmalı, teknolojiyi takip etmeli, kaliteyi benimsemelisiniz. Artık küresel ekonomide ilerleyen teknoloji, pazara ulaşma gücü ve arzın talebi aşması rekabeti körüklemiştir. Bu durumda da sizleri ön plana atacak şey kalitenin kendisidir. Kalite bir yaşam tarzıdır. Herkes kaliteyi geliştirme çabası içerisinde hareket ederse, kalite bir gereklilik değil gerçek bir yaşam tarzı olur.”

Kalite

Şeyda Keskin, “Dünya kaliteyi önemsiyor, tüketicilerin artık birden fazla seçeneği var ve kaliteden taviz verildiği an diğer seçeneklere yoğunlaşıyor. Ülkemizde kalite yönetim sistemleri bir zorluk, zorunluluk veya prosedür olarak görülüyor. Firmalarımızın; kaliteyi sağlamanın bir gereklilik, tüketicinin arzuladığı bir etmen olduğunu bilerek faaliyetlerini sürdürmeleri gerekmektedir. Kaliteyi sağlamanın sadece bir prosedürü yerine getirmekten ibaret olmadığını, günümüz tüketicisinin tercihlerinin başında geldiği düşüncesinin aşılanması gerekmektedir” ifadelerini kullandı. 

 

7 Mart 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 284 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU