Günün Tarihi:28 Eylül 2020

Adalı kadınların anlamlı buluşması


Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) İletişim Topluluğu ve Sakarya Güzel Sanatlar Derneği ( SAGÜSAD ) Dünya Kadınlar Gününü unutulmaz bir etkinlikle kutladı.

Kadınlar çekti

Adapazarı’nda doğmuş büyümüş ya da sonradan geldiği Adapazarı’nda büyük hizmetler vermiş kadınları gençlerle buluşturan etkinliğe SAGÜSAD ev sahipliği yaptı.  Buluşma ilk olarak kadın fotoğraflarından oluşan serginin açılışı ile başladı. Fotoğraf sanatçısı -eğitimci Hafize Zorlu’nun farklı ülkelerde çektiği eserlerinden oluşan “Bir Dünya Kadın “sergisi büyük ilgi gördü. .

Kadınlar günü

Açılın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin açılış konuşmasını SAGÜSAD Başkanı Ünal DABAK yaptı. Konuşmasında,  kadınların sosyal ve iş yaşamındaki eşsiz katkılarından bahseden Ünal Dabak kadınları kutladı. İletişim Topluluğu Akademisyen Başkanı Öğretim Görevlisi Zuhal Erol’da kadınların önemini anlattı. Konuşmaların ardından SAGÜSAD  üyelerinin çektiği kadın fotoğraflarından oluşan  “SAGÜSAD Gözüyle Kadın “gösterisinin ardından ödül törenine geçildi.

Duygulu anlar

Ödül töreninde ilk olarak emekli jimnastik öğretmeni, kadın hakemi Nebahat Kır sahneye davet edildi . Coşkulu alkışlarla sahneye gelen Nebahat öğretmen konuşmasında duygulunu anlar yaşadı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Sakarya Şube Başkanı emekli öğretmen Nurten Büyükakten,  böyle törende bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek ÇYDD’nin burs verdiği Kardelenleri seyircilerle tanıştırarak herkesi kız  çocuklarına destek olmaya çağırdı. Ödülünü Öğr Gör. Servet Sezgin’den alan Büyükakten ‘e çiçek takdim eden eşi Yüksek Büyükakten de alkış topladı.

Alkış ve takdir

Ödül alan bir diğer isim Türk Kadınlar Birliği Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan oldu. Türk Kadınlar Birliği’nin tarihçesinden ve Atatürk’ün kadına verdiği değerden bahsetti. Sapanca MYO öğrencileri Arzu ve Yaren de canlandırdıkları Sabiha Gökçen ve Afife Jale karakterleri ile seyircilerin alkışını ve takdirini topladı. Emekli edebiyat öğretmeni Nazan  Kazak da tarifsiz duygular içinde olduğunu belirterek teşekkürlerini iletti. Gazeteci Hasan Kurtiç de Adalı Kadınlar buluşmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ödüller dağıtıldı

Ardından kürsüye gelen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi  Kadın Çalışma Merkezi Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Dilara Uslu, Süreyya Ağaoğlu ile Atatürk arasında geçen bir hikayeyi anlatarak, kadına yönelik bir başka şiddetten söz ederek mobbinge maruz kalan kadınlara dikkat çekti.  Duayen  gazeteci Müjgan Zaman ödülünü Ahmet Bağ’dan, müzisyen ve SAÜ mezunu Fatma Baba hocası SAÜ Devlet Konservatuar Müdürü Prof. Dr. Nilgün Sazak’tan alırken, SAÜ mezunu Girişimci Gökçe Saltürk Atmaca Leyla Şentuna’dan , TES-İŞ Anadolu Lisesi öğrencisi karikatürüyle Türkiye ikincisi olan Ayşe Eslem Canefendi, Öğr. Gör. Gülay Öktem İnce’den ödüllerini aldı. TES-İŞ Anadolu Lisesi Müdürü Cengiz Kıyak da  kürsüye davet edildiğinde yeni neslin çok başarılı olarak geldiğini belirtti.. SAGÜSAD  Yönetim Kurulu Üyesi Hafize Zorlu'nun da  teşekkür belgesini Ünal Dabak’tan almasının ardından  tören bahar dallarıyla taçlanan  kokteyl ile son buldu.

Teşekkür etti

Törenin ardından duygularını paylaşan Öğr. Gör. Zuhal Erol ve Servet Sezgin öğrencileriyle gurur duyduklarını belirterek başarılarının devamını diledi. Törende takdim edilen,  SUBÜ ‘nün simgesi lale desenli çini tabakları ve çiçekleri öğrencilerin hazırladığını belirten Erol, sümbülleri üreten Sapanca MYO Peyzaj bölümü hocaları ve öğrencilerine de teşekkür etti

9 Mart 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 335 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU