Günün Tarihi:22 Eylül 2021

Çerkezoğlu beraat etti!


Sapanca’da düzenlenen bir paneldeki konuşması nedeniyle, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ iddiasıyla yargılanan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu dün görülen dava sonucunda beraat etti. Çerkezoğlu savunmasında; “Olmayan hakaretin savunması olmaz” dedi.

4. duruşma sonu

 

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, CHP Sapanca İlçe Örgütü’nde düzenlenen paneldeki konuşması sonrasında hakkında açılan hakaret davasından 4. Duruşma sonrasında beraat etti.
 

Kendisi katıldı

Çerkezoğlu, Sapanca İlçesi’nde CHP İlçe Örgütü’nün düzenlediği paneldeki konuşmasında, "Cumhurbaşkanına hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu işlediği gerekçesiyle hakkında açılan dava Sapanca Adliyesi Asliye Ceza Mahkemesi’nde dün devam etti. Gerçekleşen davaya DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu ve sanık avukatları katıldı.

 

İfade özgürlüğü

Gerçekleşen davada mahkeme heyeti, sanık olarak yargılanan DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu’na savunma yapması için söz verdi. Başkan Çerkezoğlu yaptığı savunmasında, “Aynı konuşma nedeniyle ikinci kez karşınızdayım. Konuşmalarım ifade özgürlüğü kapsamındadır. Konuşmanın tartışılma yeri mahkeme salonları değildir” dedi.

 

Eleştiriyoruz

Çerkezoğlu şöyle devam etti; ”Sendika yöneticileri olarak siyasi iktidarın doğru bulmadığımız politikalarını eleştirebiliyoruz. Eleştiri sınırlarını siyasi iktidar belirleyemez. Konuşmalarım eleştiridir, hakaret yoktur. Olmayan hakaretin savunması olmaz. Suçlamaları kabul etmiyorum ve beraatımı talep ediyorum” dedi. Sanık ve avukatları dinleyen mahkeme heyeti sanığın beraatine karar verdi.
 


Çerkezoğlu, ‘DİSK’ler olarak

işçi sınıfına bir sözümüz var’
 

DİSK Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu mahkeme sonrası bir basın açıklaması yaptı. Çerkezoğlu yaptığı açıklamada, "4 duruşmadır burada Sapanca Adliyesi’nde bundan 3 yıl önce CHP’nin düzenlemiş olduğu panelde yapmış olduğum konuşmadan dolayı iki ayrı suçtan yargılandım. Yargılama boyunca her zaman doğru bildiklerimizi söylemekten geri durmayacağımızı ifade ettik. Evet, bizim DİSK’ler olarak bu ülkede yoksullara, işsizlere ve işçilere sözümüz var. Bizim DİSK’ler olarak işçi sınıfına bir sözümüz var” dedi.
 

 

10 Mart 2020 , Salı Bu haber toplam 961 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.


Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama


 SAKARYASPOR PUAN DURUMU