Günün Tarihi:21 Ekim 2020

‘Parlak elmas Sakarya’


SATSO ve İŞKUR işbirliğinde yapılan toplantıda iş dünyasının istihdam ihtiyacı ve sosyal güvenlik ile ilgili çözüm bekleyen konular üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantı

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İŞKUR Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, SGK Sakarya İl Müdürü Erhan  müşterek bir  toplantıda bir araya geldi.  İş-Kur İl Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıda, iş dünyasının istihdam ihtiyacı ve Sosyal güvenlik ile ilgili çözüm bekleyen konular üzerine değerlendirmelerde bulunuldu.

Elemanlar desteklenmeli

 SATSO Başkanı Altuğ, “SATSO olarak İŞKUR ve SGK İl Müdürlüklerimizi önemli bir paydaş olarak görmekteyiz.  Marmara Bölgesi ülkemizin altın bir gerdanlığı konumundaysa, Sakarya da, bu gerdanlığın en parlak elmaslarından biridir.  Bizler şehrimizin geleceğini iyi planlamak, şehrimizin daha verimli ve yaşanabilir hale nasıl getirebiliriz diye çalışıyoruz. Sakarya’nın ve ülkemizin sağlam bir geleceğe sahip olmasının ancak üretim ile mümkün olacağını savunuyoruz. Bu nedenle de verimli tarım arazilerine dokunmadan Organize Sanayi Bölgelerimizi faaliyete geçirmeye çalışıyoruz. Şehrimiz üreterek büyümeye ve nüfusu artmaya devam edecek. Bu büyüme ile beraber de SATSO, İŞKUR, SGK gibi şehrimizin tüm paydaşları da bu büyümeye tüm birimleri ile kanalize olmalılar. Büyüyen şehrin istihdam ihtiyacı, nitelikli eleman konusu ve bunların sosyal güvenlik anlamında desteklenmesi gündemimizin en önemli konusu olmalı.”

İstihdam fuarı

İŞKUR Müdürü Kaya, “SATSO her zaman bizlerin önünü açmaktadır. İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğü olarak kurum performansı sıralamasında bölgemizde birinci Türkiye’de dördüncü sıradayız. Teşviklerimizi sunmaya, istihdama, üretime ve ekonomimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu şehrin tüm kurum ve kuruluşları olarak güzel planlamalar yaparak hep birlikte Sakarya’yı çok daha iyi bir konuma getirmeyi umuyoruz. Şehrimize teşvik bakımında her yıl iyi bir kaynak ayrılıyor. Bu yıl da kurumlarımız ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz ‘İstihdam Fuarı’ 4-5-6 Haziran tarihlerinde kent meydanında gerçekleşecek. SATSO’da bu fuarı maddi ve manevi anlamda desteklediği için teşekkür ediyoruz ” dedi.

Ekonomi teşvikleri

SGK Müdürü Çavuş, “SGK ve İŞKUR olarak yan yana vatandaşlarımıza çok daha iyi hizmet veriyoruz. Devletimizin verdiği teşviklerden vatandaşlarımızın, üreticilerimizin ve firmalarımızın daha fazla yararlanması gerektiğini düşünüyor ve bu bağlamda çalışıyoruz.  Firmalarımıza rehberlik ederek hizmet ediyoruz. SATSO ile sürekli işbirliği ve iletişim halindeyiz. Yeni fikirler ortaya koyup vatandaşlarımıza ve ekonomi dünyamıza destek olmaya çalışıyoruz. SATSO’nun yanımızda olduğunu bilmek ve beraber bu şehre hizmet etmekten memnuniyet duyuyoruz” diye konuştu.

12 Mart 2020 , Perşembe Bu haber toplam 292 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU