Günün Tarihi:19 Mayıs 2021

Kadınlar çalıştayda buluştu


Sakarya Üniversitesi Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜKAM) tarafından Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir çalıştay düzenlendi.

Yoğun ilgi

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen çalıştaya Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli ve eşi Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ve eşi Sema Savaşan,  SAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Temel Gürdal ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç’un eşleri, çeşitli dernekler ile sivil toplum kuruluşları katıldı. Panel şeklinde başlayan çalıştayın ilk oturumunun moderatörlüğünü İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Nesrin Akıncı Çötok yaparken, Ankara Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İhsan Çapcıoğlu, öğretim üyesi Prof. Dr. Tayfun Amman ve İstinye Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Alev Erkilet konuşmacı olarak yer aldı.

Aile

Sözlerine sosyal medya ve günümüz aile yapısından bahsederek başlayan Çapçıoğlu, “Yeni medyaya herkes kolaylıkla ulaşıyor. Bu durumun aile değerlerimizi aşındırdığını görüyoruz. Çünkü aile içi iletişimimiz günden güne zayıflıyor. Aile kavramı sevgi olmadan asla sürdürülemez” dedi.  Alev Erkilet, boşanma sonrasındaki süreçte kadının başına gelen olaylar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Amman ise ‘Modernliğin Kültürel Dinamikleri Ve Ailenin Kırgınlaştırılması’ üzerine konuştu. 

2. forum

Çalıştayın ikinci oturumu forum şeklinde rektörlük senato salonunda gerçekleştirildi. Foruma Aile Bakanlığından Emel Çelik, Sakarya Müftülüğünden İl Müftü Yardımcısı Ravza Cihan, Sakarya Barosundan Asena Burak, Sakarya Aile Derneğinden Döne Yazıcı, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi (ŞÖNİM), Emniyetten Turgut Cak, Kadın ve Demokrasi Derneğinden (KADEM) Canan Sarı,  Yetim Öksüz Çocuklar Eğitim ve Yardımlaşma Derneğinden (YÖÇEYDER) Fahriye Girgin Platin, İlim ve Hikmet Vakfından Kübra Yakar, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Elif Sur, Sosyolog Hilal Zülal Kaya ve misafirler katıldı.

 

12 Mart 2020 , Perşembe Bu haber toplam 682 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU