Günün Tarihi:9 Temmuz 2020

Türkiye’de kadın olmak


Sakarya Üniversitesinde Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Türkiye’de Kadın” konulu panel düzenlendi.

Panele katılım

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen ve Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan’ın da katıldığı panelin moderatörlüğünü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğr. üyesi Doç. Dr. Köksal Şahin yaptı. Panele SAÜ Sosyoloji Bölümü Öğr. üyesi Doç. Dr. Sevim Atila Demir, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Dr. Öğr. üyesi Dilşad Türkmenoğlu Köse ve İletişim Fakültesi Dr. Öğr. üyesi Mustafa Öztunç konuşmacı olarak katıldı.

Şiddet ve kadın

Doç. Dr. Sevim Atila Demir, konuşmasında toplumsal şiddet, kadına yönelik şiddet ve şiddetin ortaya çıkış nedenleri konularına değindi.  Eğitimin şiddetle ilişkili olmadığını dile getiren Demir, “Maalesef eğitimli ya da ekonomi durumu yüksek kişilerin şiddet uygulamadığını söyleyemiyoruz. Fakat şiddete tepki vermede eğitim ve ekonomi belirleyicilik gösteriyor” dedi.  Öğr. üyesi Köse ise, kadınlara yönelik siyasal ve toplumsal hakların tarihsel iyileştirme sürecinden bahsetti. Öğr. üyesi Öztunç, kadına yönelik medya içeriklerinde kadın ve medyanın algı yönetimi medya kadın ilişkisi konularına değindi.

 

12 Mart 2020 , Perşembe Bu haber toplam 474 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU