Günün Tarihi:28 Kasım 2020

‘Üniversitelerden gelecek her fikri dikkate alacağız’


SAÜ ve SUBÜ’de çeşitli alanlarda görev yapan akademisyenlerle bir araya gelen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Bilimsel destek olarak akademisyenlerden gelecek her fikri ve projeyi dikkate alıyoruz” dedi.

Ev sahipliği

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde (SUBÜ) çeşitli alanlarda görev yapan akademisyenlerle bir araya geldi. Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun ev sahipliğinde Bayraktepe Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıda, ilçede yapılacak projelerin yanı sıra eğitim alanında yapılabilecek yatırımlar ele alındı.

Gurur duyuyoruz

Toplantıda açıklama yapan Başkan Babaoğlu, “ Hendek Belediyesi olarak eğitime ve geleceğimizin teminatı gençlerimize verdiğimiz destekler artarak devam ederken, eğitim konusunda elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Ayrıca Hendek Belediyesi olarak Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile işbirliği içinde her projeyi hayata geçirmeye hazırız. Bilimsel destek olarak akademisyenlerden gelecek her fikri ve projeyi dikkate alıyoruz. SUBÜ ve SAÜ ile gurur duyuyoruz” dedi.

Kardeş ve barış

Başkan Babaoğlu, üniversitelerimizin şehrimiz için önemine değinerek akademisyenlere Hendek projeleri hakkında bilgiler verdi. İstişare toplantısının ardından Babaoğlu, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden gelen akademisyenlere Kültür Evi hakkında bilgiler verdi. Hendek’in tarih boyunca birçok kültüre ev sahipliği yaptığını söyleyen Başkan Babaoğlu, Hendek’in kardeşlik ve barış şehri olduğuna dikkat çekti. Üniversite ve sanayi işbirliğinin önemli bir parçası olan bu buluşmaların devam etmesini, projelerle taçlandırılmasını arzu ettiklerini anlatan Babaoğlu,  davete katılan akademisyenlere teşekkür etti. 

14 Mart 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 222 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU