Günün Tarihi:6 Mart 2021

Hastalara sanat terapisi


Adapazarı Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleşen serginin açılışında Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım hastalar ile yakından ilgilendi.

Açılış yapıldı

Çatmadım eşliğinde yapılan programın açılışı Sakarya  Üniversitesi Eğitim ve  Araştırma Hastanesi (SAÜEAH)  Başhekim Yardımcısı Dr. Şafak Beşler, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Hatice Sıçramaz, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Yavuz Bingöl, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcıları Dilek Arslan ve Filiz Küni, Prof. Dr. Atilla Erol, Doç. Dr. Esra Yazıcı, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Bülent Yazıcı, Serdivan Halk Eğitim Müdürü Alper Tunga Özel tarafından yapıldı.

Ürünler sergilendi

 Hastalar tarafından ortaya konan el sanatları ürünleri büyük ilgi görürken, sergiye çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.  TRSM, AMATEM ve Psikiyatri Kliniği’nde tedavi gören hastalarca ortaya konan ürünlerin sunulduğu stantları tek tek gezen Kaymakam Çatmadım’a, toplum sağlığını yakından ilgilendiren hizmetlerin verildiği TRSM ve AMATEM’in hizmetleri hakkında Prof. Dr. Atilla Erol ve merkez çalışanları tarafından bilgiler verildi.

Hastalara şifa

Halk Eğitim Merkezi tarafından görevlendirilen el sanatları hocaları da Kaymakam Çatmadım’a ürünlerin yapılış sürecini anlattı. Kurs hocaları, hastaların yaptıkları çalışmalarda onların iç dünyasının yansımasını görebildiklerini belirterek, her bir çalışmanın çok yoğun duygu içerdiğini ve en önemlisi de çalışmaların hastalığın gidişatındaki iyileşmede de çok önemli bir etkiye sahip olduğunu gözlemlediklerini kaydetti

16 Mart 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 517 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU