Günün Tarihi:20 Ekim 2020

Vatandaş anlattı kaymakam not aldı


Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Kemaliye Mahallesini ziyaret ederek vatandaşın sorunlarını dinledi ve incelemelerde bulundu.

Eşlik etti

Kaymakam Bekir Dınkırcı, İlçe Jandarma Karakol Komutanı J. Üst Çvş. Gürkan Gündüz, İlçe Müftüsü Hasan Rahmi Düzenli, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek ve  Kemaliye Mahalle Muhtarı Nedret Kulaksız, mahalleliyi ziyaret etti.

Çocukları dinlendi

İlk olarak Kemaliye İlk ve Ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam Dınkırcı, beraberindeki heyetle birlikte bazı sınıfları gezerek  öğrencilerle sohbet etti. Dınkırcı, öğrencilere planlı ve programlı bir şekilde derslerine çalışmalarını, düzenli kitap okumalarını, süt ve süt ürünlerinin faydaları, sağlıklı beslenme ve diş sağlığının öneminden bahsedilerek tavsiyelerde bulundu.   Daha sonra okul idareci ve öğretmenleri ile bir araya gelen Kaymakam Dınkırcı ve beraberindeki heyet  görüş ve talepleri dinleyerek bir süre sohbet etti.

Okul öncesine dikkat

7 Haziran’da yapılacak olan Liselere Giriş Sınavı nedeniyle 8. sınıf öğrencilerine yönelik rehberlik hizmetlerinin arttırılmasını kalan kısa sürede öğrencilerimize destek olunmasını isteyen Dınkırcı, ayrıca insan beyninin 0-6 yaş grubu arasında %70 geliştiğini bu yüzden okul öncesi eğitimin son derece önemli olduğuna dikkat çekti.

 Fikir alışverişi

Daha sonra Kaymakam Dınkırcı ve beraberindeki heyet Kemaliye Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Toplantıda başta güvenlik, sağlık, eğitim, mahalli hizmetler olmak üzere çeşitli konularda Kemaliye Mahalle Muhtarı Nedret Kulaksız ve mahalle sakinlerinin istek, öneri ile şikâyetleri değerlendirildi. Daire amirleri kurumları ile ilgili  görev ve sorumluluk alanına  giren  konular hakkında vatandaşların talep ve isteklerini dinleyerek açıklamalarda bulundu. Dınkırcı, şikayetleri bir bir not aldı.

Arifiye’ni yapısı

Arifiye’nin sahip olduğu, tarım, hayvancılık, turizm, ticaret ve sanayi potansiyelinden bahseden Dınkırcı, özellikle toprak tahlili, önleyici sağlık hizmetleri, eğitim, alternatif tarım ürünleri, modern sulama teknikleri, açık-yarı açık hayvancılık, silajlık mısır, damlama sulama sistemleri, meyve yetiştiriciliği, kivi yetiştiriciliği, ceviz yetiştiriciliği, süs bitkisi yetiştiriciliği alanlarında örneklerle açıklamalar yaparak konunun önemine değindi.

Yaşlılara ilgi

Kaymakam Dınkırcı ziyaret sırasında Kemaliye Mahallesi’nde ikamet eden yaşlılarımızla yakından ilgilenerek kendilerine sağlık, sıhhat ve afiyet dileklerinde bulundu.  Halk Eğitim Merkezi Giyim Kursu’nda incelemelerde bulunan Kaymakam Dınkırcı kursiyerlerle bir süre sohbet ederek kendilerine  çalışmalarında başarılar diledi.

Hastalara ziyaret

Son olarak Dınkırcı ve beraberindeki heyet Kemaliye Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret ederek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban ve Aile Hekimi Dr. İsa Baygın’dan Merkezin çalışmaları  ile ilgili bilgiler aldılar. Muayene olan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

16 Mart 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 454 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU