Günün Tarihi:3 Haziran 2020

UMREcilere DİKKAT!


Sakarya’dan Umre ziyareti için kutsal topraklara giden ve önceki gün ilimize dönüş yapan 418 vatandaşımız yapılan ilk sağlık kontrolü sonrasında evlerine gitti. Yetkililer, Umre ziyaretçilerinden 14 gün kuralına uymalarını istedi.

Cumartesi günü

Umre ziyareti için kutsal topraklara 116’sı Diyanet aracılığı ve 302’si özel firmalarla olmak üzere giden 418 vatandaşımız ilimize dönüş yaptı. Umrecilerimiz ilk kafile olduğu için sağlık kontrolü sonrası evlerine yollandı. Ancak, ikinci kafiledeki Umreciler ise tedbir amaçlı Ankara ve Konya’da yurtlara yerleştirildiler.

14 gün kuralı

Sakarya İl Müftülüğü Umre’den dönen vatandaşların tüm iletişim bilgilerini İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Toplum Sağlık Merkezleri’ne iletti. Umreciler 14 gün kuralı kapsamında evlerinde sağlık kontrolü altında tutulacaklar. Bu nedenle Umre’den dönenlere tedbir nedeniyle ziyaret yapılmaması gerekiyor.

Korona virüs şüphesi görülmesi halinde, sağlık ekipleri güvenli bir şekilde hastayı ilimizde merkez olarak belirlenen SAÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edecek.

 

16 Mart 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 452 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU