Günün Tarihi:6 Nisan 2020

Sakarya kitaba doyacak


Türkiye'de ilklerin öncüsü olma hedefi ile yola çıkan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden bir büyük hizmet daha başlatılıyor.

Tüm  tesislerde

Akıllı telefon uygulamalarının gençlerimizi esir aldığı, okuma alışkanlığının hızla azaldığı tv ve internet vb. ortamının kontrol edilemez noktalara doğru ilerlediği bir dönemde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bir hizmete daha başladı. Kitap Kafe konsepti ile Gençlik Merkezlerinde başlatılan projenin içine kütüphane de dahil edilerek tüm spor tesislerine uygulanılması amaçlanıyor.

 

Kütüphane olacak

Planlama ve yapım aşamasının devam ettiği proje için dünya klasikleri başta olmak üzere çok ayrıntılı bir araştırma ile yüzlerce kitap alındı. Kitapların Gençlik Merkezlerine gönderilmesi için Gençlik Liderleri tarafından ayırma işlemlerine başlanıldı. Kısa süre içinde tüm Kitap Kafeler, zengin bir kütüphaneye dönüşecek.

 

Kitap kafe

Projenin bir sonraki aşaması olan Spor Tesisleri ve Öğrenci Yurtlarına birer Kitap Kafe kurulması çalışmaları ise tüm hızı ile devam ediyor. Uygun yerlerin tespiti ve kafe konseptinin planlaması aşamasının ardından kısa süre içerisinde tüm tesislerimiz kütüphane ve kitap kafeye kavuşacak.

 

Tarihi şahsiyetler

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, “Kitaplar insanı bir şeylerden uzak tutmaz; ancak çoğu şeye yaklaştırır, istediği her şeye yakınlaştırır geçmişi bugüne, bugünü yarına taşır. Okuyucuyu tarihi olayların kahramanı, tarihi şahsiyetlerin dostu yapar. Gün gelir destan kahramanı Oğuz Kağan'a yoldaş, gün gelir İbni Sina'ya öğrenci yapar gün gelir yıldızları keşfe gün gelir dünyayı dolaşmaya çıkarır. Her dilden, her milletten yazarın emeğine ortak eder. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Gençlik Merkezlerinde faaliyete geçirdiği kitap kafelerin raflarını süsleyen eserlerle gençleri bu keyifli uğraşın parçası, bu yolculuğun yoldaşı olmaya davet ediyor. Titizlikle seçilen eserler her yaştan ve düşünceden okuyucuyu Gençlik Merkezlerinde çay ve pasta eşliğinde tanış olmaya çağırıyoruz” şeklinde konuştu.

 

19 Mart 2020 , Perşembe Bu haber toplam 4348 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU