Günün Tarihi:17 Nisan 2021

Altuğ yerli treni inceledi


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ)’ı ziyaret ederek yerli üretim raylı araçları yerinde inceledi.

TÜRASAŞ oldu

Yakın zamanda, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi’nin bağlı ortaklıkları olan Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ), Türkiye Lokomotif Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ) ve Türkiye Demiryolu Makinaları Sanayi A.Ş. (TÜDEMSAŞ) birleştirilerek ‘Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii Anonim Şirketi (TÜRASAŞ) kurulması kararlaştırılmıştı.

 

Proje bilgisi

Bu gelişme ile birlikte TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. İlhan Kocaarslan’a hayırlı olsun dileklerini ileten SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, milli tren projesini, yeni yatırımları ve çalışma alanlarını yerinde inceledi. Söz konusu ziyarette SATSO Başkanı Altuğ’a, Genel Müdür Prof. Dr. İlhan Kocaarslan’ın yanı sıra genel müdür yardımcıları, üretim müdürleri ve teknik ekip eşlik ederek projeler hakkında bilgi verdiler.

 

Gelişen yüzü

Programın ardından değerlendirmelerde bulunan Başkan A. Akgün Altuğ, Sakarya’nın demiryolu endüstrisinde çok daha ileriye gideceğini belirterek, “Bugün şehrimizin ve ülkemizin geçmiş yıllardan beri en büyük sanayi değerlerinden olan TÜVASAŞ’a ziyaret gerçekleştirdik. Genel Müdürümüz Sayın İlhan Kocaarslan’ın daveti ile milli tren projemizi, teknolojik gelişmeleri ve tesisteki yatırımları inceleme fırsatı bulduk. Amacımız, Sakarya’nın yerli üretimde bir marka olmasıdır. Özellikle savunma sanayinin gelişen yüzü olan Sakarya, demiryolu endüstrisinde de barındırdığı imkanlar ile ciddi bir potansiyele ve tecrübeye sahiptir. Kurulacak yeni oluşum ile ülkemizin demiryolu endüstrisindeki başarılarının artmasını temenni ediyoruz” dedi. 

20 Mart 2020 , Cuma Bu haber toplam 899 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU