Günün Tarihi:26 Ekim 2020

‘365 gün alkışlanmalılar’


Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı Abdullah Sönmez, “Sağlık çalışanlarına alkış yeterli değil. Sağlık çalışanlarımız alkışı 1 gün değil 3 gün değil 365 gün hakketmektedir” dedi.

Çözümleri bekliyoruz

Sağlık çalışanları için tüm Türkiye’de başlatılan alkış kampanyası hakkında açıklama yapan Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı Sönmez, “Sağlık çalışanları olarak Covid 19 salgını ile mücadelemiz her şeyin önündedir.  İlk önceliğimiz çözüme katkıdır.  Ülkemizin fedakar sağlık çalışanları olarak, Sağlık Bakanı Sn. Fahrettin Koca’nın TBMM’de ‘alkıştan fazlası’ diye belirttiği çözümleri sabırla bekliyoruz. Tarihe not düşüyoruz: milletimiz ve sağlık çalışanları müsterih olsun. Koronavirüs'ü de, istihdam sorununu da, sağlıkta şiddeti de, döner sermaye adaletsizliğini de çözecek olan irade devletimizde; öneri, takip ve ısrar iradesi ise Sağlık-Sen teşkilatımızda mevcuttur.”

Fazlasını hak ediyorlar

Başkan Sönmez, “Saldırılan, darpedilen, yaralanan, öldürülen sağlık çalışanlarımız için ağır yaptırımlar içeren kanunlar acilen Gazi Mecliste kanunlaşarak çıkarılmalıdır.  Önce insan sağlığı diyerek her koşulda görevini layıkıyla yerine getiren tüm sağlık çalışanları emeğinin karşılığını almak istiyor. Bu yüzden yetkililer üzerine düşeni yapmalı. Bu zorlu mücadelenin neferleri gece gündüz demeden çalışıyor. Koronavirüs mücadelesini bihakkın yerine getiren tüm sağlık çalışanları alkıştan daha fazlasını hak ediyor.  Sakarya’mızda tedbir olarak gelen tehlikeye hızla önlem alan ‘Bir günde bir hastaneyi karantina hastanesine’  çeviren ekibi  ve tüm sağlık neferlerimizi  7/24 alkışlasak azdır.  Sağlık çalışanlarımız alkışı 1 gün değil 3 gün değil 365 gün hakketmektedir.  Değerli halkımız bu zorlu süreçte uyarıları dikkate alarak sağlık çalışanları olarak tavsiyemiz. Biz Sizin İçin buradayız. Sizde bizim için evde kalın” dedi. 

 

21 Mart 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 235 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU