Günün Tarihi:21 Haziran 2021

‘Bizde destek olalım’


MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, yaşanan koronavirüs salgınının oluşturduğu sosyal ve ekonomik zararın giderilmesi adına açıklamalarda bulundu.

Sorumluluk

İlçe Başkanı Oturak, “Dünyayı tehdit eden virüsle mücadele kapsamında devletin açıkladığı genelgelerle ticari faaliyetleri askıya alınan ya da insanların sokağa çıkmamasından dolayı iş hacmi düşen, esnaf ve sanatkarlara, işsiz güçsüz kalan kişilere, evinde kalmak durumunda kalan başta yaşlı ve çocuklar olmak üzere vatandaşlarımıza destek olmak, herkesin sorumluğudur” dedi.

Destek olmalıyız

Halil Hakan Oturak, “Malum korona salgını sebebiyle sosyal ve ekonomik faaliyetlerimiz sekteye uğramış olup, birçok sektör sahibi, çalışanları, yaşlılarımız, çocuklarımız ve ev hanımlarımız bundan etkilenmiştir. Devletimiz açıkladığı destek paketleri ile bu tahribatı azaltmayı hedeflemiş olsa da bu zorlu süreçte her şeyi devletten bekleyemeyiz.   Vatandaşlar olarak birbirimize destek olmamız lazım. Ben şahsım olarak neler yapabilirim diye düşünüp, salgın sonrası şunları uygulamaya karar verdim. Nasip olursa bu salgından kurtulunca berbere ilk gittiğimde birkaç tıraş parası birden vereceğim. Arabayı evde bırakıp bir taksi çağırıp, inerken verdiğim ücretin üstü kalsın diyeceğim.”

Planlarım

Başkan Oturak, “Dolmuşa binip birkaç kişilik ücret fazla vereceğim. Kirasını ödemeyen hane sahiplerine gönlümden ne koparsa yardım edeceğim. Şekerciyi çağırıp parkta oynayan çocukların hepsine şeker alacağım. İş yerimde her gün birkaç saat fazla çalışacağım. Sürekli isteklerimizi kapımıza getiren bakkala baklava göndereceğim. Bir çay ocağına girip herkese benden çay diyeceğim. Sağlık çalışanlarımıza gidip çiçek hediye edeceğim. Yaşlılarımızın ellerinden öpeceğim.”

Birlikte temizleyeceğiz

Başkan Oturak, “Hep beraber geçtiğimiz bu süreçte ekmek teknesini kapatıp darlığa düşenlere destek, görevini en iyi şekilde yapanlara teşekkür, birbirimize sarılarak yaraları sarmak milli vicdanımızın bir gereğidir.  Adapazarlı hemşerilerimizin birbirine sahip çıkacağına inancım sonsuzdur. Allah’ın izni ile koronayı hep birlikte yenip sosyal ekonomik bütün izlerini en kısa sürede temizleyeceğiz” dedi.

 

24 Mart 2020 , Salı Bu haber toplam 579 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU