Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Eczaneler dezenfekte edildi


Koranavirüsle mücadele çalışmalarına hız kesmeden devam eden Serdivan Belediyesi ekipleri, ilçe genelindeki tüm eczanelere yönelik dezenfekte çalışması gerçekleştirdi.

Serdivan’da tempo

Serdivan’da ki eczanelerde yapılan dezenfekte  çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, tüm dünyayı etkileyen koronavirüsle mücadele kapsamında önlemlerin uygulanması için yoğun çaba gösterildiğini belirterek, “Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi kategorisine yükselttiği bir salgınla karşı karşıyayız. Serdivan’da virüse karşı maksimum seviyede almış olduğumuz tedbirlerle çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Toplum sağlığının korunması noktasında kritik bir görev üstlenen ve vatandaşlarımızın sağlığı için özveriyle hizmet veren eczanelerimizi de ekiplerimiz dezenfekte ettiler.”

Temizliğe önem

Başkan Alemdar, “Serdivan’da vatandaşlarımızın mümkün olduğunca sokağa çıkılmaması yönündeki ikazlara uymaları bizim için çok önemli. Biz de bu süreçte çalışmalarımızı daha hızlı ve etkili gerçekleştirebiliyoruz. Özellikle bu dönemde hemşerilerimizin yoğun olarak kullandıkları alanların temizliğine ayrı bir önem gösteriyoruz. Bu kapsamda tüm eczanelerimizi de hem çalışanların hem de vatandaşlarımızın sağlığı noktasında dezenfekte işlemine tabi tuttuk. Bu çalışmalarımız periyodik olarak ilçemizin tüm noktalarında devam edecek” şeklinde konuştu.

Sosyal destek

65 yaş üstü vatandaşlara da dışarı çıkmamaları konusunda uyarıda bulunan Başkan Alemdar, “65 yaşın altındaki hemşerilerimizden zorunlu olmadığı takdirde dışarı çıkmamalarını istiyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ise kesinlikle dışarı çıkmamalarını, ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında bizimle ya da ilçe kaymakamlığımızla iletişime geçmelerini istiyoruz. Bu konuda İçişleri Bakanlığımızın da Kaymakamlığımız bünyesinde hayata geçirdiği Vefa Sosyal Destek Grubu onlar için hizmet veriyor. 112, 155 veya 156 numaralarının aranması halinde, yetkili kamu görevlisi arkadaşlarımız yaşlılarımıza ulaşıyor. Tüm vatandaşlarımızdan isteğimiz sağlığını ve başkalarının sağlığını riske atmamaları. Hayat eve sığar. Evde kalalım” dedi.

25 Mart 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 426 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU