Günün Tarihi:6 Haziran 2020

Jandarma yaşlıların yanında


Sakarya İl Jandarma Komutanlığı İçişleri Bakanlığı’nın emriyle bünyesinde oluşturduğu, ‘Vefa Sosyal Destek Grupları’ yalnız kalan 65 yaşın üzerinde ve kronik hastalığı olanlara evlerinden ayrılma kısıtlaması getirilmesi nedeniyle istekleri halinde yardıma koşuyor.

İhbar hattı

Jandarma, 112 İhbar Hattı’na gelen kendi sorumluluk bölgesinde ikamet eden ilaç veya acil ihtiyaçlarına dair yardım taleplerini imkânları nispetinde yerine getiriyor. Vefa Sosyal Destek Grupları yaptıkları açıklamada; “Bize gelen yardım isteklerinde yaşlılarımız genelde mahcup bir sesle taleplerini iletiyor. Biz de kendilerine ‘sizler bizlere zahmet değil, rahmetsiniz’ diyerek gönüllerini almaya çalışıyoruz” dediler.

İnsan hayatı

Jandarma, her geçen gün dünyada ve ülkemizde artan koronavirüsle mücadele kapsamında kendilerine evden çıkma yasağı getirilen 65 yaş üzeri vatandaşlara insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan virüs salgını hakkında bilgilendirme yaparken, dışarı çıkmamalarının da kendi hayatları açısından çok önemli olduğunu anlatıyorlar.

Liste ve tedarik

Jandarma ekipleri, 112 İhbar Hattı’nı arayarak ihtiyaçlarını bildiren ve dışarıya çıkması yasak kapsamında olan vatandaşların evine giderek, önce liste tutuyor. Ardından da tedarik ettikleri ihtiyaçlarını götürüp kendilerine teslim ediyor.

 

25 Mart 2020 , Çarşamba Bu haber toplam 472 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU