Günün Tarihi:5 Haziran 2020

Ekmek satışına önlem!


Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs (Kovid19) kapsamında yayınladığı genelge ile ekmek satışlarına çifte önlem getirdi.

Hijyen kuralları

Ekmek satışlarında hijyen koşullarına uyulmamasının halk sağlığı açısından risk oluşturulabileceğinin vurgulandığı genelgede halk sağlığını korumak ve salgının yayılmasını önlemek için tüketicinin ekmeğini doğrudan almasının engellenmesi istendi.

 

Satış koşulları

Genelgede satış koşulları şu şekilde belirtildi; 1-Ekmek ve ekmek çeşitlerinin hazır ambalajlı olarak, 2Ambalaj malzemesi içerisinde; gıda ile temasa uygun kağıt esaslı veya plastik malzemeye konularak ağzı açık bırakılabilecek, 3- Ambalaja konulmamış olan ekmek ve ekmek ürünlerinin de;hijyen tedbirleri alınmış dolap ve tezgahlarda tüketiciye satıcı tarafından uygun ambalaja konularak satılabilecek.

 

Pazarda ekmek satışı yok

Bunun yanında pazar tezgahında, manavda ve sokaklarda seyyar araçlarda ambalajlı veya ambalajsız olman ekmek ve ekmek çeşitleri ise kesinlikle satılamayacak. Bakanlık bu tür yerlerde ekmek satışı olmaması için gerekli denetimlerin de yapılmasını istedi.

 

 

26 Mart 2020 , Perşembe Bu haber toplam 14620 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU