Günün Tarihi:6 Nisan 2020

‘Ekmeği kurallara uygun satışa sunun’


Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın koronavirüs salgını kapsamında ekmek satışına yönelik yayınladığı genelgesine fırıncı esnaflarının uymasını istedi.

Özen gösterilsin

Genel Başkan Balcı, Bakanlığın tüm il müdürlüklerine ekmek ve ekmek çeşitlerinin satışı ile ilgili aldığı tedbirleri bildirmesi üzerine Federasyon olarak tüm odalara yönelik yayınladığı genelgesinde, ekmek satışlarına gerekli özenin gösterilmesini istedi.

 

Poşete konularak

Balcı, ekmek satışının fırınlarda şu şekilde yapılması gerektiğini aktardı, “Ambalajsız olarak piyasaya arz edilen ekmek ve ekmek çeşitleri satışında, ürünler tüketici tarafından doğrudan alınması engellenecek, işletme görevlileri tarafından gıda ile temasa uygun kağıt-plastik esaslı bir ambalaj malzemesi veya poşete konularak görevlinin kontrolünde satışa sunulacaktır” .

 

Bakanlık genelgesi

Ayrıca, fırınlar dışında sadece bakkal ve marketlerde hijyen koşullara göre ekmek satışı yapılması gerektiğinin de altını çizen Balcı, “Bakanlık genelgesi kapsamında, ayrıca Pazar, manav gibi yerlerde, sokaklarda seyyar araçlarda da ambalajlı veya ambalajsız olan ekmek ve ekmek çeşitleri satışı yapılmayacaktır” sözlerine de genelgede yer verdi.

 

26 Mart 2020 , Perşembe Bu haber toplam 492 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU