Günün Tarihi:29 Ekim 2020

‘Yalnız olma dışında hiçbir problem yok!’


Korona virüs tedbirleri kapsamında Ukrayna’dan Sakarya’ya getirilerek 14 günlük gözlem altında tutulduğu yurdun balkonuna çıkan Ordulu tırcı Rıdvan Karakaş “Devletimiz sağ olsun her şeyimizi veriyor. Yalnız olma dışında problemimiz yok” dedi.

Yurt dışından getirildi
Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını nedeniyle yurt dışında bulunan Türk vatandaşlarımız ülkeye getirilmeye devam ediliyor. Bu kapsamda uluslararası taşımacılık yapan 88 tır şoförü pazartesi günü Ro-Ro gemisi ile Karasu Limanı’na geldikten sonra Serdivan’daki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Arif Nihat Asya Öğrenci Yurdu’na yerleştirilmişti.

14 gün kalacaklar

Yurda yerleştirilirken otobüslerden tek tek indirilerek sağlık kontrolleri ardından kayıtlarının yapılmasıyla her biri bir odaya yerleştirilen 88 tır şoförü 14 gün boyunca tek başlarına odada kalacaklardı. Karantinanın 5’nci gününde tır şoförü Rıdvan Karakaş kaldığı odanın balkonunu temizlemek için dışarıya çıktığında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli ile sohbet etti.

Ukrayna’dan gelmiş

Görevlinin balkona çıkan vatandaşa gününün nasıl geçtiğini sorması üzerine, gözlem altında tutulan tır şoförü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli arasında ilginç diyalog yaşandı. Ordu’nun Ünye ilçesinde yaşadığını belirten ve uluslararası taşımacılık için Ukrayna’da bulunduğunu belirten Rıdvan Karakaş isimli tır şoförü, alınan önlemlerin yerinde olduğunu ve devletin kendilerine en iyi şartlar altında baktıklarını ifade etti.
 

Devlet sağ olsun

Devletin kendilerine her türlü imkanı sağladığını ve spor gibi aktiviteler ile günlerini geçirmeye çalıştıklarını belirten Rıdvan Karakaş, “Devletimiz sağ olsun her şeyimizi veriyor. Sadece yalnızız başka hiçbir sorun yok. Sosyal aktiviteler yapmaya çalışıyoruz kendi başımıza spor yaparak günümüzü verimli bir şekilde geçirmeye çalışıyoruz. Karantinadayız, bekleyeceğiz inşallah kötü bir sonuç çıkmaz ve buradan da sağlıklı bir şekilde çıkabiliriz. Alınan önlem güzel bir önlem. En güzeli böyle yalnız kalma, hem birazcık dinlenmiş oluyoruz” dedi.

 

28 Mart 2020 , Cumartesi Bu haber toplam 825 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU