Günün Tarihi:1 Mart 2021

Sakarya basınından anlamlı mesaj


Sakarya'da yayımlanan yerel gazeteler, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla okurlarında ilk sayfadan "evde kalın" mesajı verdi.

Evde Kal Sakarya

Gazetemiz Yenigün ile birlikte yayımlanan Sakaryahalk, Yeni Sakarya, Adapazarı Akşam Haberleri, Bizim Sakarya, Adapostası ve Yenihaber gazeteleri, ilk sayfalarının tamamını toplumu bilinçlendirmeye ayırdı.  Bayilerde yerini alan gazetelerin tamamının ilk sayfasında "Evinde Kal, Sağlıkla Kal" sloganıyla vatandaşlardan, salgına karşı önlem alma konusunda dışarı çıkmamaları istendi.

 

Ortak manşet

Basın İlan Kurumu (BİK) Sakarya Şube Müdürü Engin Kaşdaş, yaptığı açıklamada, BİK Genel Müdürü Rıdvan Duran'ın, koronavirüsle etkin mücadelenin artırılması ve alınan tedbirlerin daha geniş kitlelere ulaştırılması amacıyla ulusal ve yerel basına ortak manşet çağrısında bulunduğunu belirtti.

 

Gazete sahipleri

Bu kapsamda Sakarya basınının bugünkü birinci sayfasını bu konuya ayırarak koronavirüsle mücadeleye katkıda bulunduğunu dile getiren Kaşdaş, gösterdikleri duyarlılıklarından dolayı gazete sahiplerini ve çalışanlarını kutladı.  Kaşdaş, bu çağrının Türkiye'nin dört bir yanında karşılık bulduğunu aktararak, basının bu duyarlılığı sayesinde salgınla mücadelenin başarıyla atlatılacağını ifade etti.

30 Mart 2020 , Pazartesi Bu haber toplam 550 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU