Günün Tarihi:29 Mayıs 2020

Ateş kontrolü!


Dünya’yı saran korona virüs salgınına karşı şehrin girişlerinde bulunan polis noktalarında tüm araçlar durdurulup içindekilerin ateşleri ölçüldükten sonra alınıyor. Ateşi yüksek olanlar ise sağlıkçılara yönlendiriliyor.

Tek tek ölçüm

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi ilan edilen korona virüs tedbirleri kapsamında ülkemizde alınan önlemlere yönelik olarak ilimizde de şehrin giriş noktalarında polis ekipleri araçlardaki kişilerin ateşlerini ölçtükten sonra şehre almaya başladılar.

Sosyal mesafe

Bu kapsamda şehir girişlerindeki polis asayiş ve trafik kontrol noktalarında durdurulan araçlarda polis ekipleri sürücü ve yolcuların ateş ölçümünü yaparken, toplu taşıma araçlarında yolcular arasındaki sosyal mesafe kontrol edildi.

Uyarıda bulunuldu

Kontroller sonrasında uyarılarda bulunan polis ekipleri vatandaşlara almaları gereken tedbirler konusunda bilgiler aktardı. Polisler ayrıca araçlarda bulunan yaşlı vatandaşların kimliklerini de kontrol ederek 65 yaş üstü olup olmadıklarını inceledi. 

Vatandaş memnun

Uygulamaların vatandaşların sağlığı için olduğunu ve memnuniyet duyduğunu ifade eden araç sürücüleri ile yolcular, “Çok güzel bir uygulama. Evden çıkmamaya gayret gösteriyoruz. Ama mecbur kalınınca alışveriş yapmak için evden çıkıyoruz. Devletimiz, polisimiz, hekimlerimiz ve hemşirelerimizden Allah razı olsun. Yeri geldiğinde ateşimizin ölçülmesi güzel memnun kaldık” dediler.

31 Mart 2020 , Salı Bu haber toplam 3232 defa okundu.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu

 

 

 

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara

Site İçi Arama

 


 

 

 

 

SAKARYASPOR PUAN DURUMU